CHP'li başkan belediyeyi AKP'ye bıraktı

CHP'li başkan belediyeyi AKP'ye bıraktı

18. Yaz Eğitim Kampı'na katılan Fındıklı Belediye Başkanı CHP'li Ercüment Şahin Çevratoğlu, başkanlık koltuğunu vekaleten AKP’li bir isime bıraktı.

İzmir Seferihisar'da, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) tarafından gerçekleştirilen 18. Yaz Eğitim Kampı'na katılan Fındıklı Belediye Başkanı CHP'li Ercüment Şahin Çevratoğlu, başkanlık koltuğunu vekaleten AKP’li bir isime bıraktı.

Rize'nin Fındıklı ilçesinde yüzde 60.5'lik rekor oyla başkanlık koltuğuna oturan Çevratoğlu, İzmir'de bulunduğu süre içerisinde başkanlık yetkilerini AKP’li meclis üyesi Alev Güven'e devretti.

Çevratoğlu'nun CHP'li meclis üyeleri ve başkan yardımcıları varken böyle bir karar alması tartışma yarattı. SONKALE İZMİR'den Abdullah Çelebi'ye konuşan Fındıklı Belediye Başkanı CHP'li Ercüment Şahin Çevratoğlu, "Farklı görüşlerde olsak da birbirimize saygı göstermek zorundayız. Bu demokrasinin gereğidir" dedi.

TÜM KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE
Her zaman için ilçeyi birlikte yönetme vaadinde bulunduklarını hatırlatan Çevratoğlu, "Başkanlık yetkilerini AK Partili Meclis Üyesi Alev hanıma bıraktığım için tepki de, övgü de aldım. Bu kentin emanetçileriyiz, bize bu görevi layık gördüler. Odak noktamız millete hizmet etmek. Bunun için de en doğru kararları vermeye çalışıyoruz. 'Yanlış, bizim yanlışımız' diye bir şey yok. Yanlış, yanlıştır. Doğru da doğru. Olaya bu açıdan bakıyoruz. Bunun için Fındıklı'da gerçekleştirdiğimiz her belediye meclisinde ve kararda ortak aklı bulmaya gayret ediyoruz. İstisnai bazı olaylar dışında tüm kararları oy birliği ile alıyoruz" yorumunu yaptı.