CHP'nin suç duyurusunda bulunduğu genel müdür hala İBB'de!

CHP'nin suç duyurusunda bulunduğu genel müdür hala İBB'de!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin yönetim kadrosunu duyurdu...

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin yönetim kadrosunu duyurdu. Ekrem İmamoğlu’nun açıkladığı isimler arasında iSBAK’a atanan ve 'ak troll' olduğu ortaya çıkan Bahaddin Yetkin ismi çok tartışılmıştı. Kamuoyundan gelen yoğun tepkilerin ardından Yetkin istifa etmek zorunda kalmıştı. Yetkin isminin ardından bir isim daha yurttaşların tepki çekmeye başladı.

İLGİLİ - Halk kabul etmedi, İBB'de istifa geldi! 

AKP döneminde İETT Genel Müdürü olan Ahmet Bağış’ın koltuğunu, İmamoğlu döneminde de koruması dikkat çekti. Öyle ki CHP İstanbul İl Başkanlığı, geçen yıl İBB ile ilgili Sayıştay raporlarında yer alan usulsüzlüklere ilişkin Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne giderek, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. CHP’nin suç duyurusunda eski İBB Başkanı Kadir Topbaş, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, o dönemki İETT Genel Müdürü Arif Emecan ile ilgili birim yöneticileri hakkında 5237 Sayılı TCK 257. maddesi kapsamında "görevi kötüye kullanma" suçlarından dava açılması talep edilmişti.

CHP’nin “görevi kötüye kullandığı” gerekçesiyle savcılığa başvurduğu isimlerden biri de İmamoğlu’nun görevine devam etmesine izin verdiği mevcut İETT Genel Müdürü Ahmet Bağış olmuştu.