'Çiçek göndermeyin Maarif Vakfına bağış yapın'

'Çiçek göndermeyin Maarif Vakfına bağış yapın'

Binali Yıldırım, kendi adını taşıyan okulun açılışına davet ettiği milletvekillerinden Maarif Vakfı’na bağış yapmalarını istedi.

Eski Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile çocukları Büşra Yıldırım ve Erkam Yıldırım, Binali Yıldırım İlkokulu ve Anaokulu’nun açılışı için milletvekillerine davetiye yolladı. 3 Şubat Pazartesi günü İstanbul’da açılışı yapılacak törene davet edilen milletvekillerinden  “çiçek göndermemeleri” istendi. Yıldırım ailesi, çiçek gönderilmesinin yerine Maarif Vakfı’na destek olunmasını istedi.

Yıldırım ailesinin gönderdiği davetiyede, “Lütfen çiçek göndermeyiniz. Türkiye Maarif Vakfı Eğitim Hizmetleri’ne bağış yapabilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, Binali Yıldırım ve çocuklarının talep ettiği desteğe, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel tepkiliydi. Adıgüzel, “Zaten devlet kaynaklarından aktarılan paralar varken bir de milletvekillerinden istiyorlar. Gerici eğitim kurumuna bağış toplama işi Binali Yıldırım’a mı kaldı?” diye sordu.