Davutoğlu'na yakın isimden Erdoğan'a uyarı: Sözlerine dikkat edecek!

Davutoğlu'na yakın isimden Erdoğan'a uyarı: Sözlerine dikkat edecek!

Yeni parti kurma hazırlığında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakın isimlerden AKP Manisa Eski Milletvekili Selçuk Özdağ, Erdoğan'a yanıt verdi.

Yeni parti kurma hazırlığında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakın isimlerden AKP Manisa Eski Milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Söyleyecekleri ne varsa söylesinler, böyle lafla tehdit olmaz. Bagajlarındakini ortaya dökmelerinde fayda var” sözüne yanıt verdi.

Özdağ, "Bagajımız yok, bir tehdit kelimemiz yok, bunlar yok, bir yanlış anlaşılma var herhalde öyle tahmin ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı da konuşmalarına dikkat edecek, diğer siyasi parti liderleri de konuşmalarına dikkat edecek" ifadelerini kullandı.

Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Özdağ, “4.5 saat konuştu Sayın Davutoğlu. Bildiklerini, inandıklarını, yaşadıklarını, gelecek tasavvurunu dile getirdi. Burada bir polemik yaratmaya gerek yok. Sayın Davutoğlu düşüncelerini söyledi. Bunu kamuoyu takdir edecek” dedi.

'BİR SEVİYE KAZANDIRMAK İSTİYORUZ'

Özdağ, şunları söyledi:

"Siyaset yaparken ileride birbirimizin yüzüne bakamayacağımız lafları söylemeyiz. Siyasete bir seviye kazandırmak istiyoruz. Siyasete bir üslup getirmek istiyoruz. Takdiri milletimiz yapacak. Herkes de bir şeyler söyleyebilir. Her parti yetkilileri birbirlerini eleştirebilirler, tenkit edebilirler. Bunları yaparken de bilgi dahilinde, belgeli yapmaları gerekir. İftira atmadan, şahsiyet cellatlığı yapmadan, haysiyet cellatlığı yapmadan yapmakta fayda var. Dilimize çok dikkat edeceğiz.