Davutoğlu'nu devirmişlerdi: Erdoğan karargahlarına gitti

Davutoğlu'nu devirmişlerdi: Erdoğan karargahlarına gitti

Erdoğan 'Davutoğlu hükümetini deviren' Pelikancılar grubunun merkezi olan ve Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i ziyaret etti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün dikkat çeken bir ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan, Pelikancılar grubunun merkezi olan ve Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i (Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi) ziyaret ederken, yaklaşık 1.5 saatlik bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un da hazır bulunduğu görüşmeye; Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt ve Öğüt'ün eşi, AKP içindeki Pelikan yapılanmasının da önde gelen ismi Hilal Kaplan ile Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkan Yardımcısı Ceyhan Aksoy'un da eşlik ettiği aktarldı.

Bosphorus Global, sosyal medya hesabından da söz konusu ziyareti, "Başkan Erdoğan müessesemize teşrif buyurdular" sözleriyle duyurdu.

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016'da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu'nu yerden yere vuran Pelikan Bildirisi yayımlamıştı. Pelikan Darbesi olarak da anılan sürecin sonu, bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu'nun istifasına kadar gitmişti.

Davutoğlu'nu devirmişlerdi: Erdoğan karargahlarına gitti