Davutoğlu'nun ekibine katılan eski CHP'li vekil ilk kez konuştu: İfşa oldum

Davutoğlu'nun ekibine katılan eski CHP'li vekil ilk kez konuştu: İfşa oldum

CHP’li eski milletvekili İhsan Özkes, Ahmet Davuotoğlu ile aynı fotoğraf karesinde görünmesiyle ilgili konuştu.

AKP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı’nın eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun memleketi Konya Taşkent’ te düzenlediği mevlit programına katılan CHP’li eski milletvekili, emekli müftü İhsan Özkes, o fotoğraf karesiyle ilgili ‘Türkiye Gündemi’nden Hülya Karabağ'lıya konuştu.

CHP’den istifa ettikten geçen 4 yıllık süreçte hiçbir siyasi parti ile irtibatı olmadığını, üyelik ve gönüllülük gibi işlerde de yer almadığını Özkes, kendisine davetin eski başbakan tarafından yapıldığını şu sözlerle ifade etti, “Son seçilmiş başbakanımızla bir iki görüşmemiz oldu, kendi davetleri üzerine oldu. Dün de birlikte olduk”.

Konya programına da gönderme yapan Özkes, “Tabiri caizse daha dün ifşa oldum. İfşa olmamızı dün uygun buldular” diye konuştu.

“Zat-ı alilerine eşlik ettim, olursa bundan sonraki süreçte de birlikte olacağız inşallah” diyen Özkes’in Türkiye Gündemi’nin sorularına değerlendirmeleri şöyle:

'CHP’den ayrıldıktan sonra hiçbir siyasi partiyle irtibatım olmadı'
"21 Temmuz 2015 tarihinde CHP’de ayrıldım. O günden bugüne kadar da hiçbir siyasi parti ile irtibatım olmadı, herhangi bir partinin üyesi, mensubu, gönüllüsü de olmadım. Ancak, geldiğimiz bu günlerde çok şey değişti artılar olmadı eksiler her geçen gün çoğalıyor.

Son seçilmiş başbakanımızla bir iki görüşmemiz oldu, kendi davetleri üzerine oldu. Dün de birlikte olduk. İstanbul Milletvekili Sayın Abdullah Başçı bir yemek verdi geleneksel bir yemekmiş. CHP’li vekilliğimde Ermenek yakınlarında bir maden faciası olduğunda oradan geçmiştim CHP eski milletvekili Sayın Atilla Kart ile birlikte gitmiştik.

Oradan da Taşkent’ten geçmiştik o zaman dün de burayı daha yakından tanıma fırsatımız oldu.  Eski başbakanımızla yemekten sonra mezarlığa gittik sonra da orada bir seyir tepesi var. Yani zat-ı alilerine eşlik ettim nasıl olursa bundan sonraki süreçte de birlikte olacağız inşallah.

4 yıl boyunca, okudum, düşündüm, notlarımı aldım, izledim siyasete girmek için bir ihtirasım yok. Bugüne kadar teklifler oldu farklı yerlerden. Ben de az çok iyi kötü bir siyaset yaptım yeniden siyasete girersem sevinmem, girmezsem üzülmem demişimdir.

Sayın Davutoğlu’nu tanıdıkça daha farklı bir insan olduğunu görüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu ile 6 sene birlikte çalıştım.  İnsanlığına hayranım, fevkalade bir insan çok farklı bir insan, erdemli bir kişi.  Ama Davutoğlu ile görüştükten sonra dedim ki bu da çok farklı, tevazu, birikimi, dünyaya bakışı, insanlara bakışı farklı. Siyasette Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu olsun gerçekten de dolu insanlar.

İhsan Özköz "AKP’ye alternatif olabilir mi sorusuna?" ise şu yanıtı verdi:

"Ben tabiri caizse daha dün ifşa oldum, ifşa olmamızı dün uygun buldular. Dolayısıyla CHP’den siyaset yapıp şimdi Davutoğlu ile birlikte olduğumuz aşikar olan bir durumda ilk günden…  Davutoğlu halen üyesi olduğu AK Parti. Dolayısıyla o parti ile ilgili yorum yapmam doğru olmaz."