'Derin devleti araya soktular'

'Derin devleti araya soktular'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Ben bu ittifakın bozulacağını sanmıyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın bozulması için derin devletin araya girdiğini söyledi.

İttifakın bozulmak istendiğini belirten Kılıçdaroğlu, "İstihbarat elemanları dahil olmak üzere pek çok kişi devreye konulup, 'Millet İttifakı'nı nasıl bozarız' arayışı içindeler. Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin ittifakını bozmaya yönelik bir Saray hareketi bu." dedi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya konuşan Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'nin HDP'den duyduğu rahatsızlıkla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

"Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin ittifakını bozmaya yönelik bir Saray hareketi bu. Çünkü Saray ittifakın bir şekilde bozulmasını istiyor. Araya pek çok kişiyi koyuyorlar. Kişi derken, derin devletin, daha doğrusu; ne denir bilmiyorum ki, istihbarat elemanları dahil olmak üzere pek çok kişi devreye konulup, 'Millet İttifakı'nı nasıl bozarız' arayışı içindeler. Ben bu ittifakın bozulacağını sanmıyorum."