Dilipak kadın düşmanlığını böyle örtmeye çalıştı

Dilipak kadın düşmanlığını böyle örtmeye çalıştı

Kadın düşmanı gerici yazar Abdurrahman Dilipak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yazdığı köşe yazısında kadınlara saldırması nedeniyle ifade verdi

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde kaleme aldığı “8 Mart’ta ne oldu?” başlıklı yazısına ‘halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak aşağılama’ suçundan soruşturma başlatılmıştı.

OdaTV'nin haberine göre Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yapılan şikâyetin ardından başlatılan soruşturmada kapsamında ifade veren Dilipak, yazısının çarpıtıldığını ve ifade özgürlüğü sınırlarında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Anayasa ile devlete verilen ‘aileyi koruma’ ve ‘gençlerin gayri ahlaki davranışlardan korunması’ hükmünün görmezden gelindiğini belirten Dilipak, ‘ailenin’ hedef alındığını vurguladı. Akit yazarı, “yazının bütünü ele alındığında görülecektir ki, Gay Lezbiyen ve Feminist topluluklar, bugünü istismar ederek olayı, Fuhuş sektörünün sınırlarını daha da zorlayarak genişletmek ve gay ve lezbiyenler için özgürlük olayı olarak değerlendirmek istemektedirler”ifadelerini kullandı.

İfadesinde, ‘cinsiyet farklılığına dayanarak kadınları aşağılama’ suçundan söz edilemeyeceğini belirten Dilipak, yazısını tam tersine ‘kadınlık onurunu ayaklar altına alanlara karşı bir eleştiri’ olarak tanımladı. Dilipak ifadesinde yazının muhatabını şu sözlerle anlattı:

“Sözün muhatabı, zaten kendilerini fahişe olarak tanımlayan kesimdir. Bunun misyonerliğini yapan, kadını cinsel meta haline getirmeye çalışan kesimdir. Bugün gelinen noktada cinsiyetsiz toplum hayali kuran kesimdir.”

“Bu haberleri yapanlar, şikayette bulunan, sosyal medyada bu haberi yayınlayanlar ya okuduğunu anlamayan aklı kıt, cezai ehliyeti olmayan, ya da art niyetli kişilerdir.”

Kimliğini açıklamayan şikâyet sahibinin CİMER ve Adalet Bakanlığı’nı komploya alet etmek istediğini vurgulayan Dilipak, savcılık makamının işgal edildiğini belirterek, “Bu şekilde belli kişiler hedef seçilerek onların şahsında toplumun belli kesimlerine yönelik, caydırma, bastırma, yıldırma operasyonları yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Dilipak, ifadesinin sonunda müştekinin asıl kimliğinin ve açık adresinin tespit edilerek ifadesinin alınmasını talep etti.