Dilipak'tan Suriyeliler için 'ucuz iş gücü' önerisi: Mültecilerin arasında PYD ajanları dolaşıyor

Dilipak'tan Suriyeliler için 'ucuz iş gücü' önerisi: Mültecilerin arasında PYD ajanları dolaşıyor

Yandaş Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, göçmen sorununa dair bir yazı kaleme aldı.

Yurt Haber Merkezi

Yandaş Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşesinde "Ne yapmak gerek?" başlıklı bir yazı kaleme alarak Türkiye'de yaşanan göçmen sorununa dair ilginç önerilerde bulundu. 

"iki ayrı özel hat devreye sokulmalı.. Ve hepsinden önce, bu kişilerle ilgili kapsamlı bir beyin envanteri, barkotlu ve chip’li, plastik, aile bağlantılarını içeren bir sorgulama sistemi kurulmalı" diyen Dilipak, yazısında "Belli yaş, eğitim seviyesinde insanlar emek yoğun, katma değer üretecek alanlarda istihdam edilebilir.. Zaten ekonomik kriz döneminde ucuz işgücü de oluşturuyor bunlar, sermayesi olanlar burada yatırım da yapıyor ve ciddi bir pazar durumundadırlar" ifadelerini kullandı.

Yazının ilgili bölümü şöyle: 

Bu süreç sadece Suriyeliler açısından değil, diğer ülkelerden gelen göçmenler için de kaygı verici. Bu korku psikolojisi kimseye yarar sağlamaz. Kesinlikle konu tek başına polisiye tedbirlerle çözümlenmeye çalışılmamalı. Maksadı aşan şiddet ve kaba davranışlar ciddi bir şekilde takibe alınmalı. Bunun için iki ayrı özel hat devreye sokulmalı.. Ve hepsinden önce, bu kişilerle ilgili kapsamlı bir beyin envanteri, barkotlu ve chip’li, plastik, aile bağlantılarını içeren bir sorgulama sistemi kurulmalı.

Bu konuda aklı ve vicdanı ile birlikte gecesini gündüzüne katan kamu görevlilerine, STK’larımıza teşekkür ediyorum. Bu konuyu istismar etmek isteyen, provoke etmek için fırsat kollayanlara gelince dikkatli olalım. Çünkü mültecileri sahipleniyor kılıklı bir sürü ajan örgütler, misyoner toplulukların yanında, başta muhaberat ve PYD olmak üzere birçok örgütün kripto elemanları da ortalıkta dolaşıyor.

Mazlumlara karşı merhametli, zalimlere karşı şedid. Akıl, iman ve vicdanın aydınlattığı ufka doğru yürürken, merhametimiz gazabımızdan, sevgimiz nefretimizden büyük olsun diye selâm ve dua ile.