Erdoğan, Özge Ulusoy iddiaları üzerine damadıyla görüştü mü?

Erdoğan, Özge Ulusoy iddiaları üzerine damadıyla görüştü mü?

Hazine ve Maliye Bakan Berat Albayrak ile manken Özge Ulusoy'un aralarında ilişki olduğu iddiaları her iki tarafca da yalanlanmıştı. Sosyal medya kullanıcıları AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, konu üzerine Albayrak ile görüşüp görüşmediğini tartıştı.

Yurt Haber Merkezi

Ekşi Sözlük'te açılan "Berat Albayrak Özge Ulusoy ilişkisi iddiası" başlığıyla açılan içeriğe erişim engeli getirilmişti. 

Başlığa tıklayanlar "istanbul anadolu 1. sulh ceza hakimliği'nin berat albayrak’ın talebi üzerine verdiği 18.06.2019 tarih ve 2019/4832 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir" uyarısı ile karşılaşmıştı.

Bakan Berat Albayrak, iddiaların üzerine kızının mezuniyet töreninde çekilen bir aile fotoğrafını Twitter'dan paylaşarak, "Aile, sevgi, sadakat merhamet ve inanç ister. Bundan bihaber olanlara mutlu aile tablosu acı verir" ifadelerini kullanmıştı.

Özge Ulusoy ise, 23 Temmuz'da Bakan Albayrak ile hakkında çıkan 'aşk' iddialarına sosyal medya hesabı üzerinden ilk kez net olarak yanıt vermişti:

Twitter kullanıcıları, asılsız olduğu anlaşılan iddialara dair, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, damadı Berat Albayrak ile bu konuyu konuşup konuşmadığına dair tartışmaya girdi. 

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, iddialarla ilgili "Siyasi farklılık, tartışma, rekabet, seçim yarışı hepsi kabul; ama her türlü ahlaki değeri bir kenara bırakarak en kutsallarımızdan aile kurumunu hedef alan çirkinlik, iftira ve ahlaksızca saldırı en büyük alçaklık. Yazıklar olsun. Edep Ya Hû!" açıklaması yapmıştı.