Erdoğan yandaş vakıfları savundu: 'İtibar suikastları düzenleniyor'

Erdoğan yandaş vakıfları savundu: 'İtibar suikastları düzenleniyor'

Erdoğan Malatya İnönü Üniversitesi'nde Önder İmam Hatipliler Buluşması'nda konuşuyor.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya İnönü Üniversitesi'nde Önder İmam Hatipliler Buluşması'nda konuşuyor. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar;

-Bazı çevrelerde imam hatip hazımsızlığı nüksediyor.

-Son seçimlerde bazı şehirlerdeki sonuçların ardından İmam Hatip hazımsızlığı gözlemliyoruz, İstanbul Belediyesi'nde 28 Şubat uygulamalarına başvuruluyor.

-El değiştiren bazı belediyelerde 28 Şubat dönemini hatırlatan uygulamalar görülüyor. FETÖvari taktikler kullanılarak üniversiteli kız çocuklarımıza güvenli yurt imkanı sunan vakıf ve derneklerimiz hedef haline getiriliyor. Millete hizmetten başka hiçbir gayesi olmayan kuruluşlarımıza yönelik itibar suikastları düzenleniyor.

-Seçimden önce öğrencilere burs vermekten, ücretsiz yurt sağlamaktan bahsedenler koltuğa oturur oturmaz, işe öğrencilere hizmet veren vakıf ve derneklere saldırmaktan başladılar.

-İstanbul büyükşehir ve uzun dönem sonra el değiştiren belediyeler uzun zaman sonra öc almak amaçlı iftira kampanyalar yürütülüyor. FETÖ taktiği kullanılıyor. Basın yayın organlarında, sosyal medyada kuruluşlarımıza itibar suikastleri düzenleniyor. Seçimden önce ücretsiz yurt sözü verenler, inançlardan dem vuranlar şimdi tersini yapıyor. Bunu biz 12 Eylül'de yaşadık.

-Bunu ben İEET'de yaşadım. Ne kadar sakkallı varsa toplayıp kestiler. Beni çağırdılar. 'Ya sakal ya istifa' dediler. Hemen istifamı verdim.

-Diyarbakır'da evlatları kaçırılan annelerin yanına niçin gitmiyorlar.

-Çünkü bunlar ikiyüzlü. Taksim'de Taksim'de 12-13 ağacın yeri değiştiriliyor diye kıyametler koparanlar... Ormanlarımız yakıldı. PKK bu ormanların yakılışını üstlendi mi, üstlendi. Peki bu ormanların yakılışını üstlenen PKK'ya karşı acaba şu anda çevre dostları niçin kalkıp da bunlara karşı 'Durun' demiyorlar? Dürüst değiller, samimi değiller.

-Biz Diyarbakır'daki HDP'nin önündeki annelerin yanındayız, takipçisiyiz.

-Ordan gassal (ölü yıkayıcı) çıkar dediler. Bakın Başbakan çıktı, Cumhurbaşkanı çıktı.