Erdoğan'dan medyaya 'Yeni parti' talimatı!

Erdoğan'dan medyaya 'Yeni parti' talimatı!

AKP’de yeni parti kurma çalışmalarının yakından takip edilirken, medyaya, ‘TV programlarında Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a yakın isimlere ambargo uygulayın’ talimatının gittiği belirtildi.

Yerel seçimlerin ardından parti içi kaosun yaşandığı AKP’de en önemli gündem maddesi, kurulmaya hazırlanan yeni parti. Saray ve AKP’deki üst düzey yöneticiler yeni parti çalışmalarını yakından takip ederken, medyaya, ‘TV programlarında Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a yakın isimlere ambargo uygulayın’ talimatının gittiği belirtildi.

AKP'DE İKNA SEFERBERLİĞİ
Diğer yandan Abdullah Gül ve Ali Babacan önderliğinde kurulacak partinin kurucular kurulunun büyük oranda belirlendiği öğrenilirken, AKP yönetiminin yeni partiye kaymaları önlemek için ikna seferberliği başlatacağı da iddia edildi.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre, AKP’de başlayacak küskünler harekâtı öncelikli olarak halen görev yapan milletvekilleri ile eski milletvekillerinden yeni partiye sıcak bakan isimleri kapsayacak. İkna seferberliğinin kapsamında AKP Teşkilatlarının da olacağı bildirilirken, parti içerisinden bir kaynak ikna turlarının başarılı olamayacağını, çünkü AKP içerisindeki küskünlerin çöküşün sorumlusu olarak Erdoğan’ı gördüğünü belirtti.

AKP kulislerinde parti içerisindeki yozlaşmanın her geçen gün daha da fazla küskün yarattığı konuşulurken, Erdoğan’ın yeni parti ile ilgili yanlış yönlendirildiği ve AKP içerisinden doğacak partinin iktidara muhalif seçmen kitlelerinden oy alabileceği, AKP oylarını etkilemeyeceği yönünde bilgiler verildiği belirtildi. Partideki bir grup ise, bu durumun tam tersinin yaşanacağından endişe ediyor.