Erdoğan'ın son hamlesi partiyi karıştırdı: Yazıklar olsun, hakkım haram olsun!

Erdoğan'ın son hamlesi partiyi karıştırdı: Yazıklar olsun, hakkım haram olsun!

AKP 18. kuruluş yıldönümü için hazırladığı mesajda AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Yıldırım dönemine ve seçimlerine yer verirken, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül silindi...

AKP 18. kuruluş yıldönümü için hazırladığı mesajda AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım dönemine ve seçimlerine yer verirken, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu sildi. Mesajda Davutoğlu'nun 2014-2016 aralığında kazandığı seçimlere yer verilmedi.

İLGİLİ - Gül ve Davutoğlu'nu sildiler 

Bu olay son dönemde yeni bir siyasi hareket adı ile gündeme gelen Davutoğlu'nun destekçilerini kızdırdı. Davutoğlu dönemi AKP Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Cengiz Sunar, sosyal medyadan şu mesajı paylaştı:

"Böyle yaparak ne yapmaya çalışıyorsanız elinizde kalacak. Ama ben cürmüm kadar 2014-2016 arasında çalışan bir genç olarak en ufak menfaatim olduysa çoluğumdan çocuğumdan çıksın ama en ufak da hakkım varsa haram olsun. Onbinlerce insanın hakkına girmektir bu. Yazıklar olsun."

'İSİMSİZ KAHRAMANLAR'
Ahmet Davutoğlu ise söz konusu paylaşımı dolaylı olarak eleştiren bir mesaj paylaştı ve "Milletimizin özgürlük, adalet, kalkınma beklentilerini karşılamak üzere yola çıkan AK Parti 18 yılını doldurdu. Yapılan hizmetlerin, vesayetle mücadelenin, vizyoner bakışın aktörlerini ve samimiyetlerine genel başkanlığımda şahit olduğum isimsiz kahramanları tebrik ediyorum" dedi.