Fatih Altaylı nereye oynuyor? 'Suriyeliler kardeşimiz falan değil'

Fatih Altaylı nereye oynuyor? 'Suriyeliler kardeşimiz falan değil'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında yandaş medyanın İçişleri Bakanlığı'nın Suriyelileri kayıtlı oldukları illere gönderme kararınına ilişkin sessiz kalmasını eleştirdi. Altaylı yazısında "Suriyeliler kardeşimiz falan değil ama ben de dara düşene yardım etmeyi hep görev bildim" ifadelerini kullandı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında yandaş medyanın İçişleri Bakanlığı'nın Suriyelileri kayıtlı oldukları illere gönderme kararınına ilişkin sessiz kalmasını eleştirdi. 

"Suriyeliler kardeşimiz falan değil ama ben de dara düşene yardım etmeyi hep görev bildim" diyen Altaylı, "Bir iki CHP’li belediye Suriyeli göçmenlerle ilgili tedbirler alınca, hükümete yakın olmayı marifet sayan medya “Suriyeliler kardeşimizdir, sizi gidi faşist Cehape zihniyeti” diye kıyameti kopardı" dedi.

Fatih Altaylı'nın bugünkü yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Bir iki CHP’li belediye Suriyeli göçmenlerle ilgili tedbirler alınca, hükümete yakın olmayı marifet sayan medya “Suriyeliler kardeşimizdir, sizi gidi faşist Cehape zihniyeti” diye kıyameti kopardı.

Açıkçası bana göre Suriyeliler kardeşimiz falan değil ama ben de dara düşene yardım etmeyi hep görev bildim.

Yerinden yurdundan olmuş bu insanlara sahip çıkmamız gerektiğini düşündüm hep.

Sahip çıkmanın tepemize çıkarmak olmadığını bilmek kaydı şartıyla elbette.

Neyse aradan az zaman geçti.

Suriyeli göçmenler meselesinin iktidara oy kaybettiren unsurlardan biri olduğu netleşti ve şimdi hükümet de bu konuda tedbirler almaya başlayacağını açıkladı hatta bir kısmı sınır dışı edilecekmiş.

Ve bakıyorum tedbir alan CHP’li belediyeler olunca “Suriyeliler kardeşimiz” diyen hükümet yanlısı medyada tık yok.

Ne oldu çocuklar?

DNA testi kardeşiniz olmadığını mı gösterdi!