'Hala o koltuklarda susup oturtabiliyorsan haram olsun'

'Hala o koltuklarda susup oturtabiliyorsan haram olsun'

Çorlu’daki tren faciasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’i ve eski eşini kaybeden Mısra Öz Sel, yetkililere bir kez daha seslendi.

Çorlu’daki tren faciasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’i ve eski eşini kaybeden Mısra Öz Sel, yetkililere bir kez daha seslendi.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen 7’si çocuk 25 kişi hayatını kaybettiği, 340 kişinin yaralandığı tren faciasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eski eşini kaybeden Mısra Öz Sel, hâkimlere, savcılara, TBMM’ye, Ulaştırma Bakanlığı'na ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na (TCDD) seslendi.

“ÇORLU’NUN HESABINI SORACAK BİR TEK YÜREKLİ HÂKİM, SAVCI KALDI MI BU ÜLKEDE”
Mısra Öz Sel kişisel Twitter hesabından, Çorlu tren katliamının hesabının sorulmadığını söyleyerek hakim ve savcılara şöyle seslendi; “Sessizce bakıyorum da her şey nasıl da hiç bir şey olmamış gibi yaşanıyor. Çorlu katliamının acıları ilk gün ki kadar taze. Sorumluları her zamanki gibi sorumsuz. Neden öldü 25 can? Hesabını sorabilecek bir tek yürekli hakim, savcı kaldı mı bu ülkede? #CorluTrenKatliamı”

"hala o koltuklarda susup oturtabiliyorsan"
Mısra Öz Sel diğer bir paylaşımında TBMM’de “Çorlu Tren Katliamı Araştırılsın” önergesinin reddedilmesine karşı, “Bir meclis, kendi milletinden kaybettiği 25 insanının hangi sebeplerle öldüğünü #neden araştırmak istemez? 'Soruşturma devam ediyor' demek bahanesi olamaz. Çünkü soruşturması da eksik gidiyor.25 vatandaşın ölmüş, hala o koltuklarda susup oturtabiliyorsan haram olsun her kuruş” ifadelerini kullandı.

“KAÇ KİŞİNİN KANI VAR MAKAMLARINIZDA KOLTUKLARINIZDA”
Mısra Öz Sel, Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD’den Pamukova’nın hesabının sorulmadığını söyleyerek, “Pamukova’nın hesabı sorulsaydı Çorlu olmayacaktı. Çorlu’nun hesabı sorulsaydı Ankara yaşanmayacaktı. Kaç kişi kanı var makamlarınızda? Koltuklarınızda? Oğlumun yarım kalmış hayatı var ömrünüzün diğer yarısında. Vicdanınızda boğulun. #CorluTrenKatliamı @UABakanligi @TCDDemiryollari” diye belirtti.