İBB'den istifa etmeyen AKP'li bürokratların son 'icraat'ı

İBB'den istifa etmeyen AKP'li bürokratların son 'icraat'ı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden İSKİ kayyum döneminde Cizre Belediyesi’ne tahsis ettiği iş makinesini geri alarak Cizre Kaymakamlığı’na tahsis etti. 

Cizre Belediyesi’ne kayyum döneminde İSKİ tarafından bir iş makinesi tahsis edildi. Geçtiğimiz günlerde makinenin tahsis süresi doldu. Belediye İSKİ yönetimine yazı yazarak makineye ihtiyaçları olduğunu, tahsis süresinin uzatılmasını talep ettiklerini bildirdi. İSKİ yönetimi makineyi Cizre’den geri çekmedi ama kullanım hakkını belediye yönetiminden alarak kaymakamlığa verdi.

'BU TAVRI ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİK'
Tarafsız’a konuşan Cizre Belediye Eş Başkanı Mehmet Ziriğ, “Anlamadığımız bir şekilde bize yazı gönderilerek iş makinesini kaymakamlığa vermemiz istendi. Bu tavrı anlamakta güçlük çektik. Belediyemizin çok ihtiyacı olmasına rağmen böyle bir kararı vermelerine şaşırdık” dedi.

İSKİ VE İETT'DE İSTİFA YOK
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu belediye iştiraklerinin yönetimlerine istifa çağrısı yaptıktan sonra yüzde 90 oranında istifaların geldiğini açıklamıştı. Ancak farklı bir prosedüre tabi olmaları nedeniyle İSKİ ve İETT yönetimleri istifa eden iştirakler arasında değil. İstifa için bakanlık onayı bekleniyor.