İddia: Babacan'ın partisinin ismi belli oldu

İddia: Babacan'ın partisinin ismi belli oldu

"Şimdiye kadar ağzımdan Huzur Partisi diye bi şey çıkmadı. - Demişsem demişsem en fazla 'umudunuzu asla kaybetmeyin' demişimdir..."

Yurt Haber Merkezi

AKP'yle yollarını ayıran ve öncülüğünü 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaptığı kanat, yeni parti girişimlerinde bulunuyor. Eski Bakan Ali Babacan'ın ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ayrı ayrı parti kuracakları iddia ediliyor. 

Babacan, AKP'den de istifa ettiği için onun bir parti kurma gayretinde olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan AKP içinden de bu girişimlere desteklerin olduğu bir sır değil. 

Yeni partinin ismi bile muamma. Partinin adı, Babacan'ın yaptığı birkaç açıklamanın satır aralarından okunmaya çalışılıyor. Öte yandan yandaş Habertürk yazarı Nagehan Alçı başta olmak üzere birçok kişiden gelen iddialar var. Bugün ise yeni bir 'imalı' mesaj, sosyal medyada gündem oldu.

Twitter'da Ankara kulislerinden bilgiler aktararak yaklaşık 300 bin takipçiye ulaşıp kısa sürede fenomen haline gelen 'Ankara Kuşu' isimli gizemli hesap, yeni partinin isminin ne olacağına dair dikkat çeken bir tweet paylaştı. Bir sosyal medya kullanıcısının "Ali Babacan'ın partisinin adı Huzur Partisi olacak deniliyor. Sen bilirsin Ankara Kuşu" mesajına yanıt veren 'Ankara Kuşu', "Şimdiye kadar ağzımdan Huzur Partisi diye bi şey çıkmadı. - Demişsem demişsem en fazla 'umudunuzu asla kaybetmeyin' demişimdir" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine sosyal medyada yeni partinin adının 'Umut Partisi' olacağı konuşulmaya başlandı.