İlahiyat fakültelerini de dinsiz ilan ettiler

İlahiyat fakültelerini de dinsiz ilan ettiler

Ebubekir Sofuoğlu, İlahiyat Fakültelerini hedef alarak, ilahiyattaki öğretim üyelerinin, “Deist, Ateist, Hadis Düşmanı, Kuran Düşmanı” olduğunu öne sürdü.

Sakarya Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Ebubekir Sofuoğlu, İlahiyat Fakültelerini hedef alarak, ilahiyattaki öğretim üyelerinin, “Deist, Ateist, Hadis Düşmanı, Kuran Düşmanı” olduğunu öne sürdü. Üniversitede öğretim üyesi olan Sofuoğlu, üniversitelerin ilahiyat fakültelerine karşı da İFAM’ı önerdi.

“Kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin?” diyerek kadınları hedef alan, genç kayınvalide olan kadınların şehvet uyandıracağını savunarak bunun erkeklere “haram” olduğunu söyleyen İhsan Şenocak da, İlmi ve Fikri Araştırma Merkezi’nin (İFAM) kurucusu. Şenocak, kadınları sürekli hedef gösteren konuşmaları nedeniyle Diyanet’ten kovulmuştu.

Ebubekir Sofuoğlu’nun da, “İlahiyatlarda, GOLDZİHER MÜRİDİ KİMİ HOCALARCA Deist, Ateist, Hadis Düşmanı, Kuran Düşmanı, Modernist akımlara karşı İMANINIZI KORUMANIZ için İFAM ya da benzeri SAĞLAM KURUMLARIN olduğu şehirleri seçin ve oralarda kalın” mesajına, birçok isim tepki gösterdi.

Akabe Grubu’nun lideri Mustafa İslamoğlu ise, Sofuoğlu’na tepki gösterilen “Bu insanların müslümanların kardeşliğine verdiği zararı bie zamanlar mektep-medrese tartışması yapanlar verdi. Şahsen ne şahsım ne de hiçbir hocamın oryantalist bir eğilimini görmedim. Öğrencilerimizi bize düşman eden bu beyefendi ve benzerlerine hakkımı helal etmiyorum” şeklinde atılan bir mesajı retweetledi.

Ebubekir Sofuoğlu da, özellik son dönemde, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın başkan yardımcısı olduğu KADEM’i hedef alan isimler arasında yer alıyor.