İmamoğlu eski MHP'li belediye başkanını genel müdür yaptı!

İmamoğlu eski MHP'li belediye başkanını genel müdür yaptı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha önce Gümüşhane Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği yapan ve 31 Mart seçimlerine İYİ Parti'den giren Mustafa Canlı'yı İSTAÇ'a genel müdür olarak atadı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iştirak şirketlerinde beklenen istifaların gelmesinin ardından yeni atamaları gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda daha önce Gümüşhane Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği görevlerinde bulunan ve 31 Mart yerel seçimlerinde de İyi Parti'den Gümüşhane Belediye Başkanlığına aday olan Mustafa Canlı, İSTAÇ'a genel müdür olarak atandı.

MUSTAFA CANLI KİMDİR? 
Mustafa Canlı, 25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu.

1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü'nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı. 1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar sürdürdü. 1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi. Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı'nı yaptı.

TEDAŞ Çorum gücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı. 18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor kulüp Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan seçimlerde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.

Canlı, 2015'te de 25. Dönem MHP Milletvekilliği yaptı.

Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu ancak bu kez seçilemedi. Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Canlı, İngilizce bilmektedir.