İmamoğlu 'sandalye' göndermesiyle güldürdü

İmamoğlu 'sandalye' göndermesiyle güldürdü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019-2020 Kültür Sanat Sezonu'nun açılışında konuştu. İmamoğlu konuşmasının ardından orkestrayı yönetti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 2019-2020 Kültür Sanat Sezonu'nun açılışında yaptığı konuşmanın sonunda 'sandalye' göndermesi yaptı. İmamoğlu'nun sözleri dinleyenleri gülümsetti.

İmamoğlu konuşmasını “Bu arada bu salonda, tam da bu noktalarda adaylık konuşmamı yapmıştım. Allah’tan ayaktayım, sandalye yok. Kendi sandalyeme çok dikkat etmiyorum ama ilginç bir şey gelişti; birisi bir sandalyeye oturunca bir sorun var mı diye bakasım geliyor. Bu ülkede, herkesin oturduğu sağlıklı ve sıhhatli bir yol haritasıyla oturduğu her sandalyeyi de güçlendirmek bizim de işimiz olacak galiba. Bu yolda emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan ve bundan sonra da bırakmayacak olan 16 milyon İstanbulluya da ayrıca teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” diyerek bitirdi.

İmamoğlu ve davetliler, konuşmanın ardından Şehir Tiyatroları’nın hazırladığı gösteriyi izledi. İmamoğlu, gösterinin sonunda klasik müzik orkestrasının çaldığı “Lüküs Hayat” operetini yönetti.