İmamoğlu'nun oylarını patlatan yayın yönetmeni CHP'li vekile ne kadar ödedi?

İmamoğlu'nun oylarını patlatan yayın yönetmeni CHP'li vekile ne kadar ödedi?

Merhum Tahir Elçi’nin cenazesini “Terörist cenazesi” olarak nitelendirip CHP’li Mahmut Tanal’ı hedef gösteren yandaş gazeteci Turgay Güler, mahkemenin kararlaştırdığı tazminat tutarını Tanal’a ödedi.

Merhum Tahir Elçi’nin cenazesini “Terörist cenazesi” olarak nitelendirip CHP’li Mahmut Tanal’ı hedef gösteren yandaş gazeteci Turgay Güler, mahkemenin kararlaştırdığı tazminat tutarını Tanal’a ödedi.

Sunuculuğunu yaptığı Ülke TV’deki “En Sıradışı” adlı programda, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde düzenlediği basın toplantısı sırasında silahlı saldırı sonucu katledilen Diyarbakır Barosu eski Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesini, “terörist cenazesi” olarak niteleyerek, CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ı “Bu Mahmut Tanal arkadaşın PKK cenazesinde ne işi var” sözleriyle hedef alan Güneş gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, Ankara 8’inci Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 5 bin TL tazminata mahkûm edilmişti.

HİÇ İTİRAZ ETMEDEN PARAYI TANAL’IN HESABINA YATIRDI
Turgay Güler ve Ülke TV, karara hiçbir itirazda bulunmadan Tanal’ın banka hesabına para cezası tutarını yatırdı. Turgay Güler ve program yaptığı Ülke TV’den kazandığı paranın eline geçtiğini belirten CHP’li Tanal, “Umarım yargının verdiği bu karar kendisine ders olmuştur. Bundan sonra insanlara iftira atmadan önce, hakaret etmeden önce, iktidara muhalif gördüğü siyasetçilere ‘terörist’ yaftası yapıştırmadan önce iki kere düşünsün. Turgay Güler’den kazandığım parayla vatandaşlara ikramda bulunacağım” dedi.

TURGAY GÜLER’İ RAHATSIZ EDEN SÖZLER
Turgay Güler, 25 Ekim 2018 tarihli yayında CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı hedef almıştı. Tanal’ın “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kürt kökenli bir vatandaşı olarak çocukluğumda her sabah andımızı okudum. Bunu hakaret olarak algılamadım. Andımız bana vatan, millet, Atatürk sevgisi, büyüklere saygı ve küçüklere sevgi duygusu aşılamıştır” şeklindeki sosyal medya paylaşımını eleştiren Turgay Güler, “Bu arkadaşın ne vatan sevgisi var, ne millet sevgisi var, ne Atatürk sevgisi var, ne büyüklerine saygı, ne küçüklerine sevgi, bunların hiçbiri yok bu arkadaşta” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’li Tanal, bu ifadelerinden dolayı “Hukuka aykırı söylemlerle kişilik haklarına saldırıda bulunduğu” iddiasıyla Turgay Güler hakkında tazminat davası açmıştı. Tanal’ın talebini değerlendiren Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ülke TV programcısı Turgay Güler’i 5 bin TL manevi tazminata mahkum etmişti.

İMAMOĞLU’NA OY KAZANDIRDIĞI KONUŞULMUŞTU
Odatv'de yer alan habere göre, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Ekrem İmamoğlu'nu Ülke TV'deki programına konuk alarak sorduğu sorularla tepki çeken Turgay Güler sosyal medyada çok konuşulmuştu. Turgay Güler'in Ekrem İmamoğlu'nu programa davet ettikten sonra sık sık sözünü kesmesi ve söz hakkı vermemesi büyük tepki çekmişti.

Güler'in ayrıca İmamoğlu'na özellikle provoke edici sorular sorması AKP seçmenini de kızdırmıştı. Program sonrasında Turgay Güler'in Ekrem İmamoğlu'na oy kazandırdığı sosyal medya kullanıcıları tarafından iddia edilmişti.