İstanbul CHP’de kongre heyecanı

İstanbul CHP’de kongre heyecanı

Beklenen erken seçim öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi en kritik kongrelerinden birisini yapıyor.

Pazar günü Sütlüce’de bulunan Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan 37. Olağan Kongre aynı zamanda, CHP’yi seçimlerde yönetecek kadroyu da belirlemiş olacak.

Kongre’de sürpriz beklenmiyor; CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun da işaret ettiği gibi, mevcut il başkanı Canan Kaftancıoğlu yeniden seçilecek.

Ancak, eski Ovacık Belediye Başkan adayı Feridun Cemal Aydın’ın da son anda adaylık başvurusu yapacağı iddialar arasında.

İstanbul İl Kongresi’nin Haliç Kongre Merkezi’nin açık alanında kurulan çadırda gerçekleşeceği de kesinlik kazandı. İl Başkanı Kaftancıoğlu çadır kararını, mevcut binanın yetersizliği nedeniyle aldıklarını açıkladı. Kaftancıoğlu çadırın 6 bin kişilik kapasitesi olduğunu vurguladı.

Daha önce CHP Genel Başkanlığı da yapan gazeteci ve yazar Altan Öymen’in divan başkanlığı görevini üstlenmesinin beklendiği İstanbul İl Kongresi’ne Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

37. Olağan İl Kongresi’nde 677 il delegesi CHP’nin İstanbul İl Başkanı, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve kurultay delegelerini seçecek.

İl Kongresi’ne siyaset, iş ve kültür sanat dünyasından konuk bekleniyor. Aynı şekilde, yabancı ülke temsilciliklerinden de çok sayıda konuk İl Kongresi’ne katılacak.

YURT HABER