Kaftancıoğlu'nun katıldığı toplantıda ortalık karıştı

Kaftancıoğlu'nun katıldığı toplantıda ortalık karıştı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Bursa'da davetli olduğu CHP Yıldırım İlçe Örgütü'nün toplantısı Yıldırım Belediye Meclisi üyesi bir partilinin provokasyonuna sahne oldu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Bursa'da davetli olduğu CHP Yıldırım İlçe Örgütü'nün toplantısı Yıldırım Belediye Meclisi üyesi bir partilinin provokasyonuna sahne oldu.

Kaftancıoğlu'nun konuşmasından sonra soru-cevaplara geçildiğinde Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Recep Bayram, söz aldı. Bayram'ın, "Canan hanım sizin hikayenizi dinledim. Hikayenizde biraz eksikler var, daha doğrusu bizim hikayelerimizde biraz eksikler var. Bizim hikayelerimizde zalimler var, mazlumlar var, bir de Hüseyin Akkuş gibi namussuzlar var. Çünkü partimizi sattı, çünkü davamızı sattı, bizi sattı 31 Mart'ta" şeklindeki sözleri salonda bir anda şaşkınlığa neden olurken, Bayram sözünü bitirir bitirmez elindeki mikrofonu sert şekilde Canan Kaftancıoğlu, Hüseyin Akkuş, Orhan Sarıbal ve CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş'ın oturduğu masaya fırlattı. Bu sırada mikrofon, kimseye çarpmaması için hamle yapan Sarıbal'ın eline çarptı.

POLİS ÇAĞRILDI
Recep Bayram'ın hareketi ile salon bir anda karışırken, parti görevlileri Bayram'ı dışarı çıkarmak için harekete geçti. Bu sırada hakaretlerine devam eden Recep Bayram ve kardeşleri ile diğer partililer arasında arbede yaşandı. Karşılıklı yumruklaşmalarla arbede sürerken eline mikrofonu alan Canan Kaftancıoğlu gergin ortamı yatıştırmak için çaba sarf etti. Bir süre devam eden arbede polislerin salona çağrılmasının ardından partililerin Recep Bayram ve iki kardeşini dışarı çıkarmasıyla son buldu. Salondaki gerginlik Canan Kaftancıoğlu'nun konuşmasıyla yatıştı. Recep Bayram'ın neden olduğu arbede başlayınca dışarı çıkan Mustafa Bozbey, ortamın yatışmasının ardından diğer kapıdan salona girerek sahnede bulunan Canan Kaftancıoğlu ve parti yöneticileri ile tokalaştı.

Olayların yatışmasından sonra program sonlandırılırken Canan Kaftancıoğlu salondan ayrılarak İstanbul'a gitti. CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, olay sonrası beraberinde CHP Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal, Erkan Aydın ve Yüksel Özkan ile birlikte Ertuğrulgazi Polis Merkezi'ne giderek Recep Bayram ve iki kardeşinden şikayetçi oldu.

Hüseyin Akkuş'a hakaret ederek mikrofon fırlatan Recep Bayram ve iki kardeşinin 31 Mart Seçimleri'nden önce CHP'ye üye oldukları, Recep Bayram'ın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey'in önerisi ile Yıldırım Belediye Meclisi üye adayı yapıldığı belirtildi.

AÇIKLAMA YAPTI
Konuyla ilgili olarak Bursaport'tan Zafer Opsar'a konuşan CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, yaşanan olaydan dolayı üzüntülü olduklarını belirtti. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun partideki birtakım iç kavgalara da dikkat çekerek birlikte dayanışma sergilenmesi, karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı bir siyaset anlayışını anlatmasının ardından yaşanan olayın üzücü olduğunu ifade eden Yeşiltaş, İl Başkanı Akkuş'a hakaret eden Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Recep Bayram'ın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey tarafından adayların belirlendiği sırada partiye gönderildiğini söyledi.

Recep Bayram'ın Belediye Meclis Üye adaylığı ile birlikte partiye üye olduğunu belirten Yeşiltaş, Mustafa Bozbey'in olayı hoş karşılamadığını ve kendisine yaşananlardan duyduğu üzüntüyü aktardığını kaydetti.