Kılıçdaroğlu'ndan 'galoş' eleştirilerine yanıt: İşte o fotoğraftaki ayrıntı

Kılıçdaroğlu'ndan 'galoş' eleştirilerine yanıt: İşte o fotoğraftaki ayrıntı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AKP'den kendisine yönelik 'şehit evine galoşla girdi' eleştirilerine yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AKP'den kendisine yönelik 'şehit evine galoşla girdi' eleştirilerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu taziye ziyaretinde bulunduğu ailenin galoş giymesini istemediğini belirterek, "Ben nezaket gösterip, buna rağmen galoş giydim. Fotoğrafa dikkat ederseniz, taziye sunduğum evin aile fertlerinin hepsi ayakkabılı" diye konuştu.
 
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın galoş giyerek tarlaya girmesini eleştirerek 'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz" demişti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine yanıt vermişti. Çelik, "CHP Genel Başkanı'nın taziye evine galoşla giydiğini görürüz. Cumhurbaşkanımızın halkımızla iç içe olmasını eleştirecek son kişi CHP Genel Başkanıdır" diye konuşmuştu.

Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya'ya konuşan Kılıçdaroğlu, Çelik'in eleştirilerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu, "Ben nezaket gösterip, buna rağmen galoş giydim. Fotoğrafa dikkat ederseniz, taziye sunduğum evin aile fertlerinin hepsi ayakkabılı" dedi.

Sarıkaya'nın yazısından ilgili bölüm şöyle:

Sizin Cumhurbaşkanı’nın galoşla tarlaya girmesine tepkinize karşılık AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, sizin şehit alesinin evne galoş ile girdiğinizi belirtti.

Yanlış hatırlamıyorsam bu farklıydı ama bir şehit alesini ziyaretmizde bir apartmana gittik. Apartmanın girişinde ayakkabılarımızı çıkardık ve 4. kata kadar da çorapla gittik. Çünkü o apartmanda oturanların tamamı apartman boşluklarına da ayakkabı ile girilmemesini istemişler.

Herkes ayakkabısını dışarı çıkartıyordu, biz de saygı gösterdik. Fotoğraftaki aile ise
ayakkabımı çıkarmamı istemedi; kendilerinin de ayakkabı ile evde bulunduklarını belrterek, benim galoş giymeden içeri grmemi istedi. Ben nezaket gösterip, buna rağmen galoş giydim.
Fotoğrafa dikkat ederseniz, taziye sunduğum evin aile fertlerinin hepsi ayakkabılı...