Kızılay'ın yolsuzluk krizi: Suçsuz 10 kişi uzaklaştırıldı!

Kızılay'ın yolsuzluk krizi: Suçsuz 10 kişi uzaklaştırıldı!

Kızılay'da 'basına bilgi sızdırdıkları' gerekçesiyle 10 kişinin uzaklaştırıldığı iddia edildi.

Son zamanlarda haklarındaki yolsuzluk iddiaları, uçuk maaş zamları ve israf iddialarına ilişkin haberler üzerine Kızılay yönetiminin çalışanlara baskı yaptığı öne sürüldü. Yönetimin basına bilgi ve belge sızdırdığı gerekçesiyle 10 çalışanına uzaklaştırma verdiği belirtildi.

BirGün'de yer alan habere göre, Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan’ın geçen günlerde çalışanları toplayarak, “Belge sızdıranları bulacağım, araştırıyoruz” dediği iddia edilmişti.

Basına bilgi ve belge sızdırdığı gerekçesiyle de 10 Kızılay çalışanın işten uzaklaştırdığı, telefon ve bilgisayarlarına da el konduğu öne sürüldü.

İddiaya göre, bazı telefon numaraları ile iletişime geçen personel olup olmadığı da araştırılıyor. Bilgi işlem birimi personeline iki farklı telefon numarası verilerek bu numaralarla görüşme yapılıp yapılmadığı da inceleniyor.

Kurum içerisindeki bilgisayarlarda da sıkı denetim yapıldığı ve belge indiren ve dışarıya gönderen personelin olup olmadığı da tespit edilmeye çalışılıyor.

Haberler yalanlanmadı.

BirGün’e konuşan Kızılay yöneticisi işten çıkarılanlarla alakalı şunları söyledi:

“Yapmış olduğunuz haberleri yalanlayamayan Kızılay yönetimi kurum içerisinde köstebek aramaya başlamıştı. Gerçek Kızılaycılardan aldığımız bilgi doğrultusunda Kızılay yönetimi suçsuz 10 kişiyi uzaklaştırmış. Kızılay yönetimi tarafından yapılan bu hareket bile yapmış olduğunuz haberciliğin ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. Kızılay haksızlığa devam ettiği sürece kamuoyunu bilgilendireceğinize eminiz.”