'Metastaz' sarayda mı tartışıldı?

'Metastaz' sarayda mı tartışıldı?

Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, "Devlet sistemini, vatan ve millet uğruna çalışma yeri olarak değil de ele geçirilmesi lüzumlu yer olarak görenlere, FETÖ metotlarından ilham alanlara, kamunun hiçbir mevkiinde yetki ve güç tanımlamama kararlılığı sonuna kadar sürdürülmeli" diye yazdı.

Hükümete yakın Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, “’FETÖ’cülükle mücadele!” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Müderrisoğlu dikkat çeken yazısında, Cumhurbaşkanlığında konuşulan konuları aktardı.

'FETÖ METOTLARINDAN İLHAM ALANLARA, KAMUNUN HİÇBİR MEVKİİNDE YETKİ VE GÜÇ TANIMLAMAMA KARARLILIĞI SONUNA KADAR SÜRDÜRÜLMELİ'

Müderrisoğlu şunları kaydetti:

Geçtiğimiz gün Külliye'deki sohbette yapılan bir değerlendirme hafızamda hâlâ taze. "Örgüt, bir şekilde ağırlıklarından kurtulduğunu varsayarak, yeniden yapılanma arayışında!" Meselenin bu yönünü de öngören ve hızlı reaksiyon gösteren devlet sistemi, FETÖ'cülük faaliyetlerine ayrı bir başlık açma durumunda.

Yani...

Kapalı devre örgütlenmeye hevesli, üzüm salkımı gibi küçük küçük ağlar kurmaya istekli, kritik kurumları yörüngesine almaya programlı, farklı aidiyet veya mensubiyetleri himaye ederek öbek öbek alt bileşenler oluşturmaya yatkın, rakip gördüğünü itibarsızlaştırmaya hazırlıklı...

Bir başka anlatımla...

Devlet sistemini, vatan ve millet uğruna çalışma yeri olarak değil de ele geçirilmesi lüzumlu yer olarak görenlere, FETÖ metotlarından ilham alanlara, kamunun hiçbir mevkiinde yetki ve güç tanımlamama kararlılığı sonuna kadar sürdürülmeli.