Orman yangınları Meclis gündeminde

Orman yangınları Meclis gündeminde

İzmir ve Muğla’da binlerce hektarlık ormanın kül olmasına sebep olan yangınlar Meclis gündemine taşındı. CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, konuyla ilgili araştırma önergesi verdi.

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Muğla ve İzmir’de son zamanlarda meydana gelen orman yangınlarının detaylı araştırılması için 10 milletvekiliyle birlikte Meclis araştırması istedi.

CHP Milletvekili Suat Özcan imzasıyla hazırlanan araştırma önergesi 10 CHP’li milletvekilinin imzasıyla TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Özcan, TBMM Başkanlığına verdiği önergede, “Muğla ve İzmir başta olmak üzere ülkemizin birçok noktasında uzun süre söndürülemeyen orman yangınları çıkmıştır. Bu yangınlar sonucu doğal ve yabani hayat zarar görmüş, yangınlar yerleşim alanlarını tehdit etmiştir. Türkiye’de orman yangınlarının çıkış sebebinin ortaya çıkarılması, yangınların önlenmesi ve yayılması süresince görevlerini ihmal edenlerin tespit edilmesi, orman yangınlarının tüm boyutlarıyla araştırılması ve zarar görenlerin giderilmesi amacıyla meclis araştırması istiyoruz” dedi.