ÖZEL | İBB'de şimdi de 'bunların karıları-kızları ganimettir' krizi

ÖZEL | İBB'de şimdi de 'bunların karıları-kızları ganimettir' krizi

"17 Nisan günü savaşı kazanınca, hayır'cıların karıları ve kızları ganimet olarak evet’çilere helaldir" demişti...

Yurt Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İSBAK AŞ.’ye atadığı ve 'Ak troll' olması nedeniyle yoğun tepki çeken Bahaddin Yetkin istifa etti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak “Şunu söyleyeyim arkadaşlarımızın yaptığı incelemeler liyakat ve tecrübe üzerineydi. Ve bu kavramlar üzerinden hareketle tercihler yapıldı. Bize sunuldu. Biz de detayı ile inceledik baktık. Arkadaşlarımızla sohbet ettik. Daha önce sahada konuştuğumuz gibi siyasi ve bunun gibi birtakım unsurlara takılmadık. Başarı beceri ve liyakat kısmı ile ilgilendik atamalar da bu yönde yapıldı” şeklinde konuşmuştu.

Ancak...

Halk İmamoğlu'nun açıklamasına da tepki göstermiş, yandaşın istifasını istemişti.

Yetkin ise, tarihini bile yanlış attığı bir 'dilekçe' ile istifa etmek zorunda kalmıştı.

İLGİLİ - Halk kabul etmedi, İBB'de istifa geldi! 

'BUNLARIN KARILARI-KIZLARI HELALDİR'
Dün akşam saatlerinden beri bu krizle boğuşan İBB'de şimdi yeni bir kriz baş gösterdi. 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesinde "17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları GANİMET olarak EVET'çilere HELALDİR” diyen Ömer Akbayrak'ın İBB'de çalışmaya devam ettiği öğrenildi. yurtgazetesi.com.tr

Gazeteci Cihan Güner, "İBB çalışanı Ömer Akbayrak, referandum öncesi, '17 Nisan günü savaşı kazanınca, hayır'cıların karıları ve kızları ganimet olarak evet’çilere helaldir' demişti. Akbayrak halen İBB'de Mezarlıklar Müdürlüğünde çalışıyor ve halen karımıza - kızımıza sövüyor muhtemelen!" şeklinde bir paylaşım yaptı.

GÖSTERMELİK SORUŞTURMA
Gazeteci Barış Özgür ise bu konuyu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelterek "Sayın İmamoğlu bu konu hakkında ne dersiniz? Bu da mı liyakat" sorusunu sordu. yurtgazetesi.com.tr

Akbayrak'ın AKP'li yönetim tarafından açılan 'göstermelik' bir soruşturma geçirdiği ve bunun üzerine 'uyarı' alarak başka bir müdürlüğe aktarıldığı öğrenildi. İğrenç paylaşımı öncesi Haller Müdürlüğü'nde 'çalışan' Ömer Akbayrak, soruşturmadan sonra Mezarlıklar Müdürlüğü'ne geçtiği belirtildi.