Puşkov: Bu savaşı Türkiye kazandı

Puşkov: Bu savaşı Türkiye kazandı

"Eğer yaptırım kararı alırlarsa, Batı’da bazı medya organları şimdiden Türkiye’nin NATO’dan çıkacağı kehanetinde bulundu."

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye ile ilgili açıklamalarını değerlendiren Rus Senatör Puşkov, Washington’un Ankara’ya yaptırım kararı alması durumunda bunun büyük bir kriz olacağını belirtti.

Rus Senatör Aleksey Puşkov, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye’nin S-400 alımıyla ilgili Washington ve Ankara arasında yaşanan sinir harbinde zafer şimdilik Ankara’da: Trump, ABD’nin şimdi Türkiye’ye yaptırım düşünmediğini açıkladı. Sebep: çatışmanın tırmanması ABD’nin kendisine zarar verecek. NATO’nun önemli bir müttefiki ile büyük kavga onların işine gelmiyor" dedi.

Puşkov, ikinci paylaşımında ise "Şimdi de Trump, ABD’nin yine de yaptırım düşündüğünü söyledi. Her zamanki gibi Beyaz Saray’ın kafası karışık. Eğer yaptırım kararı alırlarsa, Batı’da bazı medya organları şimdiden Türkiye’nin NATO’dan çıkacağı kehanetinde bulundu. İşin bu noktaya varmayacağını düşünüyorum. Ama yaptırımlar büyük çatışma demek" ifadelerini kullandı.