Sürgün üstüne sürgün yiyen hakimden önemli açıklama

Sürgün üstüne sürgün yiyen hakimden önemli açıklama

Sürgün üstüne sürgün yiyen Hakim Aydın Başar, sosyal medya hesabından yargı ve hakim-savcılara ilişki n çarpıcı bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanına hakaret suçundan verdiği beraat gerekçesi nedeniyle soruşturulan ve önceki yıl Balıkesir’den Zonguldak Hakimliği’ne, geçen yıl da Erzurum Hakimliği’ne gönderilen Adalet.org sitesinin kurucusu Aydın Başar, bu kez Kars’a atanmıştı.

OdaTv'de yer alan habere göre, sürgün üstüne sürgün yiyen Hakim Aydın Başar, sosyal medya hesabından yargı ve hakim-savcılara ilişki n çarpıcı bir mesaj yayımladı.

“Yargı bağımsızlığı sadece anayasanın süslü bir kelimesidir bugün” diyen Hakim Başar, şunları yazdı:

“Bir gün millet ve o milletin içinden çıkan adamlar, bir ferdini bile ayırmadığımız milletin adaleti bizim için kutsaldır, adalet yerini bulsun isterse kıyamet kopsun deyip, güçlerinin, mesleklerinin, yargının, adaletin bilincine vardıklarında ve bu bilinci millete inandırabildiklerinde belki bir şeyler düzelir.

Son cümle, hakim, savcı korktuğunda bir şehir korkar. Hakim ve savcılar korktuğunda bir ülke korkar. Adalet elden gider. Asker, polis korktuğunda ülke elden gider. Siyasetçi korktuğunda demokrasi elden gider.”