Suriyeli öğrenci, Oğan'a kafa tuttu: Erkeksen numaranı ver Sinancık

Suriyeli öğrenci, Oğan'a kafa tuttu: Erkeksen numaranı ver Sinancık

Türkiye'de üniversite okuyan Suriyeli öğrenciden, Sinan Oğan'a sert sözler...

Türkiye'de üniversite okuyan Suriyelilerin bedava okuduğunu ve üzerine burs aldığını belirten Sinan Oğan'a, yine Türkiye'de üniversite okuyan bir Suriye vatandaşından yanıt geldi.

İktidarın Suriyelilere yönelik politikalarına yönelttiği eleştirilerle gündeme gelen Sinan Oğan, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, "Lütfen birisi Türkiye’de Üniversite okuyan bir Suriyeli Arap’ın, bir Iraklı Türkmen’den veya Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan Türkünden üstünlüğü nedir yazabilir mi? Niye Suriyeli bedava okuyor, üstelik burs alıyor da diğerleri yüksek ücret ödüyor" diye sormuştu. Oğan'a bu paylaşımının ardından, Türkiye'de üniversite okuyan bir Suriyeli'den sert mesajlar geldi. 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan Suriyelinin mesajlarını yine Twitter hesabı üzerinden paylaşan Oğan, "Gelmiş ülkemdeki Van Yüzüncü Yıl Üniv. Tıp Fakültesi'nde bedava okuyor, ülkenin siyasetçisine 'Sinancık' takipçilerime de 'cahil' deyip, tehdit ediyor" ifadelerini kullandı.

Suriyeli öğrenci, Oğan'a kafa tuttu: Erkeksen numaranı ver SinancıkSuriyeli öğrenci, Oğan'a kafa tuttu: Erkeksen numaranı ver Sinancık