'TSK'daki Perinçekçiler tasfiye edildi' demişti: Ahmet Takan'a ilk yanıt geldi

'TSK'daki Perinçekçiler tasfiye edildi' demişti: Ahmet Takan'a ilk yanıt geldi

Ahmet Takan’ın YAŞ kararları sonrasında emekli edilen üst rütbeli subaylara yönelik yazdığı yazı, Kumpas Mağdurları Derneği (KUMPASDER) tarafından tepkiyle karşılandı...

Yeni Çağ yazarı Ahmet Takan’ın YAŞ kararları sonrasında emekli edilen üst rütbeli subaylara yönelik yazdığı yazı, Kumpas Mağdurları Derneği (KUMPASDER) tarafından tepkiyle karşılandı.

Takan yazısında, “Alınan kararların olumlu yanı: Kestirmeden... TSK içinde ‘Perinçekçiler’ denilen yapının bir bölümü tasfiye edildi. Savunma Bakanı Hulusi Akar, iktidar destekçisi olmasına rağmen bu yapıyı biçti. Eleştirilerimiz saklı kalmak şartıyla kendisi büyük bir tebriği hak etti!.. Şimdi bu satırlar üzerine çıkarları alt-üst olan bazı isimler beni de FETÖ'cülükle suçlayacaklardır. Hiç boşa yorulmasınlar. Duymayacağım!.. Onlar bir zamanlar, kendi gelecekleri için tam siper saklanırken bizler bu hain yapılanmayla her türlü tehdide rağmen mücadele ediyorduk” ifadelerini kullanmıştı.

KUMPASDER de yaptığı açıklamada, “Basında özellikle Ahmet Takan adlı köşe yazarı tarafından dillendirilen ‘Perinçekçi subayların bir kısmının tasfiye edildiği’ şeklindeki hezeyanların hangi belgeye bilgiye dayandığının kamuoyu önünde aydınlatılması gerektiğini düşünüyoruz” denildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler kullanıldı:

“Kumpas Davalar sırasında FETÖ mensuplarınca kullanılan bu tür ifadelerin yeniden ısıtılarak piyasaya sürülmesi oldukça manidardır ve kesinlikle ne amaçla yapıldığının açıklığa kavuşturulması gerekmektedir. Kimdir bu ‘Perinçekçi’ subaylar? Kimden emir almaktadırlar?  Hangileri TSK dan tasfiye edilmiş ve hangileri hala TSK da görev yapmaktadır? Bu soruların açıklığa kavuşturulması için Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz.”