Türk bayrağını hedef alan Suriyeli şimdi de Atatürk'e saldırdı!

Türk bayrağını hedef alan Suriyeli şimdi de Atatürk'e saldırdı!

Gazeteci Burcu Karakaş'ın Suriyeli bir arkadaşına ait olduğunu ifade ettiği görsel sosyal medyayı ikiye bölmüştü. Suriye uyruklu Moustafa Jacoub bu sefer de Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef aldı.

Yurt Haber Merkezi

Gazeteci Burcu Karakaş'ın kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı ve İstanbul'da yaşayan bir Suriyeli arkadaşı tarafından paylaşıldığını dile getirdiği resim, sosyal medyayı ikiye bölmüştü. Karakaş'ın paylaşımının altına binlerce yorum gelirken, tartışmalardan biri de 'Türk bayrağına saygısızlık' başlığında yürütülmüştü. Bazı sosyal medya kullanıcıları, Türk Bayrağı üzerinde bir düzenleme yapmanın, bayrağa ve dolayısıyla Türkiye halkına hakaret olduğunu öne sürmüştü. Görseli hazırlayan Suriye uyruklu Moustafa Jacoub ise, kendisinin 'hakaret' maksadıyla yapmadığını ancak kendisini Türk bayrağına hakaret etmekle suçlayanların hazırladıkları görsellerin daha çok hakaret içerdiğini öne sürmüştü. Jacou,b en fazla nargileyle hazırlanan görseli beğendiğini dile getirerek, kendisini eleştirenlerle dalga geçmişti.

Hızını alamayan Jacoub dün akşam saatlerinde de Twitter hesabı üzerinden, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan bir gösel paylaştı. Görsel sosyal medyada tepki konusu oldu. 

Jacoub'un paylaştığı görsel şöyle: