VİDEO | Barbaros Şansal saldırıya uğradı: 'Öldürün öldürün...'

VİDEO | Barbaros Şansal saldırıya uğradı: 'Öldürün öldürün...'

Modacı Barbaros Şansal, Sarıyer’de kan bağışı sırasında saldırıya uğradığını ve darp edildiğini açıkladı.

Modacı Barbaros Şansal, İstanbul Sarıyer’de kan bağışı sırasında saldırıya uğradığını ve darp edildiğini açıkladı.

Şansal 17.50 sıralarında Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Az önce. Kan bağışı standına uğradığımda, Sarıyer’de darp edilip saldırıya uğradım!” dedi. Şansal, kendisine “Yabancı kimliklilerin ve eşcinsellerin kanını almayız” dendiğini belirtirlen duruma “Yabancı kimliksiniz, oturum kartı olmayanın kanını alamayız! eşcinsel kanı almayız. Ama sizi hedef gösterir darp ettiririz! Kızılay!” diyerek tepki gösterdi.

SALDIRI ANINI ANLATTI
Şansal, T24’e yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Misafirlerim vardı yemek yedik. Sarıyer’de otoparka giderken Kızılay kamp çadırı vardı. Oturduk kan verelim diye. Formları aldık formdaki sorular beni çok şaşırttı; son 48 saat içinde cinsel ilişkiye girdiniz mi? Alkol aldınız mı? Eşcinsel misiniz? Ben hepsini doldurdum.

AB oturum kimliğimi verdim. AB kimliği değil, oturum kartı. Bunu verdim çünkü vatandaşlık kimlik numaramı vermek istemiyorum. Hanımefendi kimliğime baktı doktoru çağırdı. “Bu olmaz oturum kartı ya da TC kimliğiniz lazım” dedi. Ama bu zaten AB oturum kartım adresim yazıyor her şeyim yazıyor. Neyse arabada belki vardır derken doktor arkada biriyle konuştu.  

Oradaki kişi “Bu kansızın kanını almayın. Bu ib*enin kanını almayın. Bu Türklere hakaret etti” diye bağırmaya başladı. Videoda da görülüyor ben masada hanımefendiyle konuşurken doktorun konuştuğu vatandaş ensemden tutup beni yere attı. Dirseklerim çizildi. Ciddi bir şey olmadı. Misafirlerim müdahale edip o kişiyi uzaklaştırdılar.

Ama asıl önemli olan polis var, Kızılay’ın görevleri var müdahil olmuyor. Bu bana, “Saldırın', 'öldürün' diye bağırıyor ve polis izliyor…”

Avukatıyla konuştuğunu ancak şikâyetçi olmayacağını söyleyen Şansal, "Kamera görüntüleri, kan formunun fotoğrafı var olay medyaya intikal etti. Cumhuriyet Savcısı o kişiyi bulup suç duyurusunda bulunur. Ben uluslararsı bir havalimanında, devletin yarı milli şirketinin çalışanları tarafından ölümüne linç edildim 2,5 yıldır yargılanmalarını bekliyorum” diye konuştu. Şansal “İfade özgürlüğü, düşünce özgürlüğünden bahsetmiyorum. Çünkü bu ülkede can ve mal güvenliği kalmamıştır. Ülke dökülmektedir. Hukuk iflas etmiştir” sözlerini kullandı.