VİDEO | Erdoğan Davutoğlu'nu koltuktan indirenlere gitmişti: İlk misilleme geldi!

VİDEO | Erdoğan Davutoğlu'nu koltuktan indirenlere gitmişti: İlk misilleme geldi!

Davutoğlu taraftarları, Erdoğan'ın, Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i ziyaretine bir videoyla yanıt verdi...

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu taraftarları, Erdoğan'ın, Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i ziyaretine bir videoyla yanıt verdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün dikkat çeken bir ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan, Pelikancılar grubunun merkezi olan ve Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i (Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi) ziyaret ederken, yaklaşık 1.5 saatlik de bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede; AKP içindeki Pelikan yapılanmasının da önde gelen ismi Hilal Kaplan ve eşi Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt de yer aldı.

BÖYLE YANIT VERDİLER
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu taraftarları ise, Erdoğan'ın ziyaretine bir videoyla yanıt verdi. Videoda, "Bitsin artık bu ucuz roman" sözleri söylenirken; Pelikancı Hilal Kaplan, A Haber'in sunucusu Erkan Tan, Kripto FETÖ'cü Cem Küçük ve Rasim Ozan Kütahyalı, Güneş gazetesinin yayın yönetmeni Turgay Güler gibi isimlere yer verildiği görüldü.

PELİKAN GRUBU NEDİR?
Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016'da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu'nu yerden yere vuran Pelikan Bildirisi yayımlamıştı.

Pelikan Darbesi olarak anılan sürecin sonu, bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu'nun istifasına kadar gitmişti.