Yenibosna'da İmamoğlu izdihamı

Yenibosna'da İmamoğlu izdihamı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yenibosna Zafer Mahallesi semt pazarını ziyaret etti. Yoğun ilgi ile karşılanan İmamoğlu'na sarılmak için yurttaşlar adeta yarışa girdi.

31 Mart seçimlerinde galip gelen ancak YSK’nın ’23 Haziran’da yeniden seçim’ kararıyla mazbatası elinden alınan İmamoğlu, 31 Mart seçimleri öncesi olduğu gibi yine pazar ziyaretindeydi. Bahçelievler, Zafer Mahallesi semt pazarını ziyaret eden İmamoğlu, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Vatandaşlar, İmamoğlu’yla fotoğraf çekilebilmek için birbiriyle yarıştı.

'SEN GELDİN, BEREKET GELDİ'

İmamoğlu, pazara girdiğinde bir pazarcı “Sen geldin, bereket geldi” diye seslendi. Yaşlı bir kadın ise İmamoğlu’nun yanına ağlayarak gelip “Çok üzülüyorum, hep sana dua ediyorum” dedi. 8 yaşındaki Muhammet Salih Yıldırım “Her şey çok güzel olacak” diyerek İmamoğlu’nun boynuna sarıldı.

Pazardan “Halkın umudu İmamoğlu” sloganlarıyla uğurlanan İmamoğlu, Yenibosna Merkez Camii ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne ziyarette bulundu. Dernek ziyaretinin ardından Yenibosna Merkez Camii’de cuma namazını kıldıktan sonra Bahçelievler’den ayrıldı.