Yılın haberi Abdülkadir Selvi'den geldi: Erdoğan hangi hurmayı seviyor

Yılın haberi Abdülkadir Selvi'den geldi: Erdoğan hangi hurmayı seviyor

"Haber kucağıma düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sevdiğini belirten bir hurmacı kulağıma eğilip 'Cumhurbaşkanımızın hurmasını da hazırlıyoruz. Cumartesi günü yola çıkacak' dedi..."

Hürriyet'in AKP'li yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Hz. Muhammed'in bizzat diktiği "acve" cinsi hurmayı tercih ettiğini söyledi. Selvi, Erdoğan'ın hurma tercihlerini de yazdı.

Selvi, Hürriyet'te "Erdoğan’a hangi hurmadan alındı?" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde Erdoğan ve ailesinin hurma tercihi ile ilgili olarak şunları kaydetti: 

Hurma alışverişi yaparken haber kucağıma düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sevdiğini belirten bir hurmacı kulağıma eğilip “Cumhurbaşkanımızın hurmasını da hazırlıyoruz. Cumartesi günü yola çıkacak” dedi. Cumhurbaşkanı’nın ailesinin en çok hangi cins hurmayı tercih ettiğini sordum. Birkaç hurma çeşidinden karışık olarak hazırlanıyormuş. Yaş hurma ve içi bademli hurma ayrı paketleniyormuş. Erdoğan, Peygamberimizin bizzat kendi eliyle dikip Medineli yetimlere bağışladığı “acve” cinsi hurmayı tercih ediyormuş. Cumhurbaşkanı’nın ailesi için “mebrum”, “sugai”, “amber”, “safavi” ve “acve” cinsi hurmalardan oluşan karışık bir paket hazırlanıyormuş.