Arda Turan: Siyasi fikir olarak asla Erdoğan'la aynı düşüncede değilim

Arda Turan: Siyasi fikir olarak asla Erdoğan'la aynı düşüncede değilim

2017 referandumunda “Güçlü bir Türkiye için ben de varım” diyerek ‘Evet’ kampanyasına katılan ve nikah şahitliğini Erdoğan'ın yaptığı futbolcu Arda Turan, konuk olduğu TV programında "İktidara yakın mısın?" sorusuna, "Asla değilim" dedi.

Arda Turan, siyasi görüşüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Turan, başkanlık referandumunda Rıdvan Dilmen, Burak Yılmaz ve Ersin Düzen gibi isimlerle birlikte ‘Evet’ lehine çekilen videoda yer almış ve “Güçlü bir Türkiye için ben de varım” demişti.

Dün akşam TV 100’de Candaş Tolga Işık’ın sunduğu ‘Az Önce Konuştum’ programına konuk olan Arda Turan, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile siyasi olarak aynı fikirde olmadığını söyledi.

Arda Turan, "Siyasi olarak bugünkü iktidara çok yakın olduğun, söylemlerde ve o fotoğraflarda olduğun eleştiriliyor. Öyle misin?" sorusuna yanıt verdi.

Galatasaraylı futbolcu, "Asla değilim. Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim" şeklinde yanıt verdi.

Turan açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“ERDOĞAN BANA DİREKTİF VERMEDİ”

“Ben söylediğim fikrin, savunduğum düşüncenin her zaman arkasındayım, dinleselerdi. ‘Hayır’ diyene de çok büyük saygım vardı, ‘Evet’ diyene de. Türk tarihinin bugünden, yani atıyorum Moğollardan, Orta Asya'dan buraya gelene kadar ki hikayesiyle alakalı bir sürü kitap okudum, bir fikrim vardı; Koalisyonların bize fayda vermeyeceğini, sağdan veya soldan birinin değil. Recep Tayyip Erdoğan hayatı boyunca bana bir direktif vermedi, inan bana. Hiç böyle bir ilişkimiz yoktu. Ben de bir gün hayatımın herhangi bir yerinde siyasi çıkar sağladıysam şuradan çıkmayayım. Ama insanlar öyle algıladılar, ben inandığım doğruyu söylüyorum.”

TURAN'IN NİKAH ŞAHİDİ ERDOĞAN OLMUŞTU

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arda Turan'ın nikah şahitliğini yapmıştı.

Aslıhan Doğan'la evlendiği 2018 yılında Başakşehir'e transfer olan Arda Turan’ın nikahı, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından kıyılmıştı.