Ata Demirer'den yıllar sonra Avrupa Yakası itirafı geldi

Ata Demirer'den yıllar sonra Avrupa Yakası itirafı geldi

Avrupa Yakası dizisinde Volkan Sütçüoğlu karakterine can veren ünlü oyuncu Ata Demirer'den yıllar sonra dikkat çeken bir itiraf geldi.

Bir dönemin fenomen yapımlarından Avrupa Yakası dizisi reyting rekorlarıyla adından sıkça söz ettirmişti. Geniş bir hayran kitlesine ulaşan diziyle ilgili Bloomberg HT'de yayınlanan 'Fatih Altaylı ile Bire Bir' programına konuk olan Ata Demirer, anlattıklarıyla herkesi şaşırttı. 

"KÜÇÜK EMRAH DA MEŞHUR OLMUŞTU"

Programın ilk bölümünde Ata Demirer, yeni filmi 'Bursa Bülbül'ü ve müzik serüveniyle ilgili açıklamalarda bulundu. Demirer şunları söyledi: 

"Aslında şarkıcı olmaya niyetim vardı. Babam teyip getirmişti Kıbrıs'tan. Dönemin şarkılarına eşlik etmeye başlamıştım. Küçük Emrah da meşhur olmuştu, 'onun gibi meşhur olacağım' dedim."

3-1ppo.webp

"KÜÇÜK ATA'NIN HİKAYESİ"

"15 - 16 yaşlarında düğünlerde org çalmaya başladım. 'Bursa Bülbül'ündeki hikâye, şarkıcı olmak isteyen küçük Ata'nın hikâyesi. Hikâyeyi kurgulayarak benden 20 - 25 büyük birinin hikâyesine çevirdim. Filmdeki ailenin babası gerçekte de vardı. Şeraffettin hocam müzisyen... Beni konservatuara o hazırladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü'nü kazanamadım ama Temel Bilimler Bölümü'nü kazandım."

"KİBARLIĞIM, JEST BÖYLE BİR KARŞILIK BULDU"

"O zamanlar televizyonda Gülse Birsel 'g.a.g'ı yapıyordu, ben de Korsan TV'yi. Birbirimizi izliyormuşuz. Mail attım Gülse'ye. 'Sizi çok beğeniyorum, tebrik ederim' diye. O da teşekkür etti. Aradan 3 - 5 ay geçti Sinan Çetin aradı. "Gülse Birsel bir şey yazdı, seni düşünüyor gel bir konuşalım" dedi. Benim o kibarlığım, jest böyle bir karşılık buldu. 'Avrupa Yakası' hikâyemiz böyle başladı"