Bahçeli'nin danışmanı Hüseyin Sözlü'ye Şeyma Subaşı'ya hakaretten hapis cezası!

Bahçeli'nin danışmanı Hüseyin Sözlü'ye Şeyma Subaşı'ya hakaretten hapis cezası!

Şeyma Subaşı'na hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanmış olan Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Hüseyin Sözlü, 5 ay hapis cezasına çarptırıldığı açıklandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Hüseyin Sözlü, iki yıl önce Şeyma Subaşı hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuştu.

Yerel seçimlerde yeniden başkanlık için yarışan ve seçimi %42,83 oy ile ikinci sırada tamamlayan Sözlü, "Bilcümle taklacılar, Acun'dan boşanmış Şeyma gibi anında başka kucaklara atlayıp, üzerine bir de dava adamlığı adına habire vecizeler paylaşmazlar mı! Ahlak üzerine ahkam kesmezler mi!" ifadelerini kullanmıştı.


Bu sözlerin ardından Şeyma Subaşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına avukatı Emek Emre aracılığıyla hakaret suçundan kamu davası açmıştı. Dava kapsamında yapılan soruşturma neticelendi. Eski Başkan Hüseyin Sözlü hakkında Asliye Ceza Mahkemesi, Şeyma Subaşı'na karşı hakaret suçunu işlediğine karar verip 5 ay hapis cezasına hükmetti.

 

v.jpg