Beyaz'ın başı Ülkücülerle dertte

Beyaz'ın başı Ülkücülerle dertte

12 Eylül Askeri Cuntası'nın idama mahkum ettiği Mustafa Pehlivanoğlu'nun idamını konu edinen filme programında yer vermek istemeyen Beyaz, Ülkücülerin tepkisini çekti.

Başrollerinde İpek Tuzcuoğlu, Gürkan Uygun, Munircan Cindoruk ve Burçin Abdullah gibi ünlü isimler oynadığı, 12 Eylül darbecilerinin idama mahkum ettiği Ülkücülerin tanınmış isimlerinden Mustafa Pehlivanoğlu'nun idamını ve öncesinde yaşanan olayları konu edinen "Ankara Yazı-Veda Mektubu" adlı film vizyona girdi.
 
Çekimleri Adana tamamlanan TRT, Altınkoza A.Ş ve Gala Yapım ortak yapımı olan "Ankara Yazı-Veda Mektubu" beklenen gişe başarısını yakalayamadı.

BEYAZ'A SERT TEPKİ
 
Filmin yapım ortaklarından Adana Büyükşehir Belediyesi'nin basın danışmanı Can Beslen de, filme Beyazıt Öztürk'ün uyguladığı sansüre isyan etti. Aynı zamanda filmin oyuncusu olan Beslen "Beyazıt Öztürk, sürekli adaletten bahsedip, Mustafa Pehlivanoğlu'nun hayatı olan Ankara Yazı film ekibini ideolojik bakıp konuk almıyorsun. Beyaz Show ekibine sesleniyorum Keşke siz de bu filme objektif baksaydınız. Türk Milliyetçileri, "Pkk'lı" Ayşe öğretmenden daha değersiz değil" diyerek film ekibine programında yer vermeyen Beyazıt Öztürk'e sitem etti.
 
Daha önce canlı yayına bağlanıp ismini Ayşe Öğretmen olarak veren bir kişinin doğuda görev yapan asker ve polislere yönelik sarfettiği sözlerin ardından Beyazıt Öztürk'e büyük tepki gelmiş, tepkiler üzerine kanal yönetimi ve Beyazıt Öztürk özür dilemek zorunda kalmıştı.