Cem Karaca'nın mirasına ne olacak?

Cem Karaca'nın mirasına ne olacak?

2004’te yaşamını yitiren Cem Karaca'nın beşinci ve son eşi İlkim Karaca, miras tartışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Cem Karaca'nın 2001’de evlendiği İlkim Karaca, usta sanatçının önceki eşlerinden Feride Balkan ve oğlu Emrah ile yaşadığı miras krizi hakkında, Star TV'de yayınlanan 'Demet ve Alişan İle Sabah Sabah' programında konuştu.

"17 sene oldu yalan iddialar içimi acıtıyor" ifadelerini kullanan İlkim Karaca, "Cem'i kaybettikten sonra saldırıya uğradım. 'Neden bize haber vermedin, medyaya biz açıklama yapacağız' dediler. Hiçbir zaman miras kavgası içinde olmadım eşimin mezarını açtırmadım" ifadesinde bulundu.


 
İlkim Karaca, usta sanatçının mirasını şu sözlerle açıkladı:

"Cem kazandığını yiyen, kimin ihtiyacı olsa veren biriydi. Anne-babadan kalan iki daire ve şarkı hakları var. Bana 4'te 1 kısmı kaldı ve birçok eşyayı almadım. Bazı eşyaları aldım, karşılığında hırsızlık davası bile açtılar."

Mezarı Feride Balkan ve oğlu Emrah'ın açtırdığını belirten Karaca, "Çocuk için DNA testi yapılacaksa hayattayken yapılsaydı" dedi.

Karaca, usta sanatçının hayattaki dostlarına da sistem etti: Geçmişte yaşananları bilip şimdi susan Cem'in arkadaşlarına kırgınım. Onu mezarından çıkartanları durdurmak gerekiyordu. Herkes benden bildi."


 
BARIŞ MANÇO CEVABI!
İlkim Karaca, Barış Manço ile Cem Karaca'nın kardeş oldukları iddiaları hakkında ise "Bildiklerimi saklamak kaydıyla şehir efsanesi olarak kalsın" ifadelerini kullandı.