Erdal Beşikçioğlu, belediye başkanı olarak ilk nikahı kıydı

Erdal Beşikçioğlu, belediye başkanı olarak ilk nikahı kıydı

Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, belediye başkanı olarak ilk nikahını kıydı.

Etimesgut Belediye Başkanı seçilen usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu, başkan olarak ilk nikahını kıydı.

ekran-goruntusu-2024-04-16-173120.png

Behzat Ç. dizisindeki komiser rolüyle ortalığı kasıp kavuran tiyatro ve sinema oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, CHP ile girdiği seçim sonucunda Ankara'nın Etimesgut ilçesine Belediye Başkanı seçildi. MHP'li rakibi Enver Demirel'e fark atarak başkanlık koltuğuna oturmayı başaran Beşikçioğlu, başkan olarak ilk nikahını da kıydı.

ekran-goruntusu-2024-04-16-173128.png

BAŞKAN OLARAK İLK NİKAHINI KIYDI

Berkay Dinçsoy & Mine Kaya çiftinin nikah merasimini gerçekleştiren Beşikçioğlu, sonrasında çift ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU KİMDİR?

5 Ocak 1970'te doğdu. Orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı. İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. Mezun olduğu yıl 1993'te Devlet Tiyatroları'nda oyuncu olarak göreve başladı. 1995-96 sezonunda ise Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda müdür vekili olarak görev yaptı. Hayat Var, Eve Giden Yol, Barda gibi ünlü filmlerde rol aldı. Halen Ankara Devlet Tiyatrosu'ndaki görevine devam eden Beşikçioğlu, Ayşe Kulin tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanılan Vali dizisinde 2006 – 2008 yılları arasında Vali Recep Yazıcıoğlu'nu canlandırdı. Bu rolü ile konuşulan ve beğenilen aktörü asıl büyük çapta üne kavuşturan dizi Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi oldu. 2010'da, Emrah Serbes'in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanan dizide Beşikçioğlu, başrol karakter Behzat'ı canlandırdı. Sonrasında ise 46 Yok Olan, Kod adı Reaksiyon dizilerinde ve Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku isimli sinema filminde başrolde yer aldı. Halen tiyatro, televizyon ve sinema hayatına devam başarılı oyuncu ayrıca Elvin Beşikçioğlu ile evlidir. Bir kızı ve bir oğlu vardır.