Game of Thrones'un Cersie'si de yapımcı Weinstein'ın tacizine uğramış

Game of Thrones'un Cersie'si de yapımcı Weinstein'ın tacizine uğramış

Game of Thrones dizisinde Cersei Lannister karakterine hayat veren oyuncu Lena Headey, çok sayıda aktrisin itiraflarıyla Hollywood dünyasını sarsan yapımcı Harvey Weinstein'ın kendisine de 'cinsel hamlede' bulunduğunu ve reddedildiğinde çok sinirlendiğini açıkladı.

Weinstein'ın cinsel tacizine uğradığını söyleyen 40'tan fazla kadının arasına Headey de katıldı.

Headey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, kendisine cinsel hamlelerde bulunan Weinstein'ı reddedince yapımcının ‘çok öfkelendiğini' yazdı.

 Ünlü oyuncu, Weinstein'ın bir senaryo göstermek için kendisini odasına davet ettiğini anlattı:

 "Asansör yukarı çıkıyordu ve ben Harvey'e, ‘İşten başka hiçbir şeyle ilgilenmiyorum, lütfen başka bir sebep için oraya sizinle gireceğimi düşünmeyin, hiçbir şey olmayacak' dedim."

 "Ben konuştuktan sonra sessiz kaldı, çok sinirliydi. Beni asansöre geri götürürken kolumun arkasını çok sıkı bir şekilde tuttu" diyen Headey, o sırada kendisini ‘tamamen güçsüz' hissettiğini dile getirdi.

 Ardından Weinstein'ın fısıldayarak bu olanlardan kimseye bahsetmemesini söylediğini belirten Headey, arabaya binip ağladığını anlattı.

WITHERSPOON: 16 YAŞIMDA YÖNETMENİN TACİZİNE UĞRADIM

 Oscar ödüllü oyuncu Resse Witherspoon ise 16 yaşındayken bir yönetmenin cinsel tacizine uğradığını anlattı.

 Witherspoon, tüm kariyeri boyunca cinsel saldırılara maruz kaldığını dile getirdi.

ELLE's Women'ın Los Angeles'ta düzenlediği etkinlikte konuşan oyuncu, "Bu hafta Hollywood'daki kadınlar için, dünyadaki tüm kadınlar için, farklı durumlardaki erkekler için ve çirkin gerçekleri tekrar yaşamak ve hatırlamak zorunda kalan endüstriler için çok zordu" diye sözlerine başladı.

16 yaşındayken bir yönetmenin kendisine cinsel tacizde bulunmasından dolayı ‘gerçek bir tiksinti' hissettiğini söyleyen Witherspoon, aynı zamanda kendisine ‘bu işin bir koşulunun da sessiz kalmak olduğunu' hissettiren ajans ve yapımcılara da çok sinirlendiğini belirtti.​Kariyeri boyunca birçok kez rahatsız edildiğini ve cinsel saldırıya uğradığını anlatan Witherspoon, "Bunlar hakkında çok sık konuşmam ama son günlerde halı altına süpürmemiz gereken şeyler hakkında konuşan cesur kadınları gördükten sonra, ben de yüksek sesle konuşmak istedim. Çünkü bu hafta, kendimi tüm kariyerim boyunca hissettiğimden çok daha az yalnız hissettim" diye konuştu.