Gonca Vuslateri de dahil olmuştu! Fırat Tanış konuştu

Gonca Vuslateri de dahil olmuştu! Fırat Tanış konuştu

İlkim Tamkan'a psikolojik şiddet uyguladığı için hakkında uzaklaştırma kararı alınan oyuncu Fırat Tanış sessizliğini bozdu.

Ünlü oyuncu Fırat Tanış, İlkim Tamkan'a psikolojik şiddet uyguladığı ve ısrarlı takip ettiği için uzaklaştırma kararı almıştı. Tamkan'ın açıklamalarının ardından Tanış konuyla ilgili ilk kez konuştu.

Ünlü oyuncu Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Sükutum ikrar değil, yasanın varlığına duyduğum saygıdan" diyerek 6284 sayılı yasanın altını çizdi.

"YARGININ HAKLILIĞIMI ORTAYA ÇIKARACAĞINA İNANIYORUM"

Paylaşımda ise şu ifadeler yer aldı:

“Yıllarca varlığını savunduğum 6284 nolu yasanın gücünün ve toplumun kadının beyanı temelinde örgütlenmesinin gelecek yıllarda kendi kız çocuğum dahil herkesin iyiliğine olduğunun bilincindeyim. Bu nedenle de bir açıklama yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Ancak bilinmesini isterim ki; sükûtum ikrar değil, yasanın varlığına duyduğum saygıdandır. Tüm süreç olması gerektiği gibi adli mercilerce yürütülecek ve yargının haklılığımı ortaya çıkaracağına ve oluşan mağduriyetimi sona erdireceğine inanıyorum.”

ekran-alintisi-mcsr.webp

FIRAT TANIŞ KİMDİR?

Oyuncu ve müzisyen olan Tanış, 5 Mayıs 1975’te İstanbul’da doğdu. Aslen Gürcistan Ahıska kökenlidir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezunu oldu. Bir süre Şehir Tiyatrosu'nda görev yaptı. Sol gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Lisede tiyatro ile ilgilenmeye başlayan Tanış, 15 yaşında iken beste yapmaya da başladı. Teoman, Emre Altuğ, Levent Yüksel, Gülay gibi pek çok isme beste yaptı. Dilber'in Sekiz Günü, Hep Yek, Mavi Gece, Öğrenci İşleri, Geniş Aile: Yapıştır, Geniş Aile: Her Türlü, Bir Zamanlar Anadolu'da, F Tipi film, Devrimden Sonra gibi sinema filmlerinde ve Adem ile Havva, Radyo-Madyo, Yedi Tepe İstanbul, Felek Ne Demek, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Aşka Sürgün, Ihlamurlar Altında, Menekşe İle Halil, Geniş Aile gibi pek çok önemli dizide rol aldı. İlk evliliğini şarkıcı Gülay Sezer ile yaptı. 2014 yılında ise Kübra Tanış ile dünya evine girdi. Fırat Tanış'ın bir kız çocuğu vardır.