Haldun Dormen'in 'AKP'cilik' eleştirisine ilk kez yanıt verdi: Resmen satıldım

Haldun Dormen'in 'AKP'cilik' eleştirisine ilk kez yanıt verdi: Resmen satıldım

YouTube'dan yayınlanan 'Magazin Noteri' isimli programa katılan ünlü Oyuncu Nilgün Belgün, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutladığı videoda yer alan Haldun Dormen ve Göksel Kortay, Nilgün Belgün'ün daveti üzerine çekimlere gittiklerini ve klibin Cumhurbaşkanlığı için hazırlandığını bilmediklerini söylemişler ve Nilgün Belgün’ü kendilerini kandırmakla suçlamışlardı. Belgün o suçlamalara ilk defa yanıt verdi.

İşte o açıklama:

"Geçen yaz sanatın farkındalık ve birleştiriciliğini gösteren bir şarkı yapmaya karar verdim. Müzisyen arkadaşlarımla cebimizden paralar vererek o şarkıyı yarattık. O şarkı oluştuktan sonra tabii ki klibini çekmek için bir sponsor gerekli. Sonra ben sevgili Polat Yağcı’ya gittim. Ondan sonra Cumhurbaşkanlığı desteği ile bu klip çekildi. Dediler ki dünya tiyatrolar gününde yayınlayalım. Herkes şikayet ediyor bize tiyatroculara değer vermiyorlar diye. E alsana koca devlet. Cumhurbaşkanlığı forsu ile bu klibi yayınladık. Listeler yaptık arkadaşlarımızı davet ettik. Klibin bitmiş halini de Cumhurbaşkanlığı forsu ile birlikte onlara yolladık. Çünkü Polat çok profesyonel bir adam, onlar görmeden bunu yayınlayamam dedi. Herkes bayıldı. Ertesi gün klibinde içinde yer alan herkese yayınlanmasına izin verdiklerine dair muvafakatnameler gitti. Herkes büyük bir memnuniyetle imzaladı."

Haldun Dormen’in "Tamamen Nilgün'ün kurbanı olduk diyorum, hiçbirimiz bunun siyasi bir sonucu olacağından haberdar değildik. Ben bu zamana kadar AKP'den gelen hiçbir davete, hiçbir yemeğe katılmadım. Nilgün'ün haberi var mıydı yok muydu bilmiyorum, kendisi de olmadığını söylüyor" açıklamasının hatırlatılması üzerine Nilgün Belgün şunları söyledi:

"Haldun Bey’in yaşına veriyorum çünkü, bir ekibiz biz. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Ayrıca affedersiniz de kandırmak ne demek. Şeker mi verdim ben bunlara? İçkilerine ilaç mı koydum?

Etraftan gelen mahalle baskısından ürkerek, orada onca insan içinde Nilgün’ü karalamak kolay geldi. Yani orada resmen satıldım ben, iki kişi tarafından. Ama hiç önemli değil, ben yaptığım işin arkasında duruyorum. Sanat insanları birleştirir bu klip de bunun için yola çıkılmış üretimdir."