hastaneden ilk açıklama

hastaneden ilk açıklama

Dün akşam üzeri yoğun bakıma kaldırılan sanatçı Harun Kolçak’ın sağlık durumu ile ilgili hastaneden ilk açıklama geldi.

Bir süredir prostat kanseri tedavisi gören Harun Kolçak, durumu ağırlaşınca dün sabah saatlerinde Şişli Etfal hastanesine oradan da Maslak Acıbadem hastanesine kaldırıldı. Sanatçı dostları ve menajerinden sonra, yoğun bakımada olan Harun Kolçak’la ilgili hastaneden ilk resmi açıklama geldi.
Hastanenin açıklaması: Prostat kanseri nedeniyle bir süredir tedavi gören sanatçı Harun Kolçak, 21 Haziran gecesi şiddetli karın ağrısı, solunum sıkıntısı nedeniyle acil olarak kaldırıldığı hastaneden, 22 Haziran günü saat 06.00'da Acıbadem Maslak Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesine sevk edilmiştir. Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Dr. Cengiz Bavbek, sanatçının sağlık
durumu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Harun Kolçak hastanemize ağır septik şok tablosunda getirilmiştir. Yapılan tetkik ve incelemelerde mevcut lokal ileri tümör zemininde gelişen enfeksiyon nedeniyle genel durumunun bozulduğu tespit edilmiş olup, acil bir şekilde ameliyata alınmıştır. Yapılan cerrahi müdahale sonrası, hastamızın halen yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilmektedir.”