İlahiyatçı Hayrettin Karaman'dan olay Survivor çıkışı: Caiz değildir

İlahiyatçı Hayrettin Karaman'dan olay Survivor çıkışı: Caiz değildir

Acun Ilıcalı'nın sunduğu ve Türkiye'nin en çok izlenen yarışmaları arasında yer alan Survivor ile ilgili ilahiyatçı Hayrettin Karaman ilginç bir yorum yaptı. Karaman "Survivor'a katılmak ve izlemek caiz değildir" dedi.

 Survivor hakkında Yeni Şafak gazetesi yazarı ilahiyatçı Hayrettin Karaman'ın yaptığı yorum gündem oldu. İlahiyatçı köşesinde Acun Ilıcalı'nın sunduğu yarışma programı Survivor'la ilgili soruyu yanıtladı.

Karaman'a, bir okuyucu "Survivor, kadın erkek beraber bir adada yaşayan bir yarışma programıdır. Mahrem olan kadın ve erkek aynı yerde yatabiliyor, mahrem yerleri açık ve vücutlarını görebiliyor, yarışmayı kazandıklarında birbirlerini öpebiliyor, sarılabiliyor. Bu tür programlara katılmak veya izlemek caiz mi, kazanılan para helâl mi?" diye sordu.

"CAİZ DEĞİLDİR"
Karaman bu soruya şöyle yanıt verdi:

"Tarif ettiğiniz davranışlar İslam dini ve ahlakına ve bizi biz yapan değerlerimize aykırıdır, ayıptır ve günahtır. Bu davranışları içeren bir faaliyete katılmak ve bunu izlemek elbette caiz değildir. Günah işleyerek kazanılan para da helâl olmaz."

Hayrettin Karaman'ın bu açıklaması sosyal medyada gündem oldu. Hayrettin Karaman'a destek olanlar kadar tepki gösterenler de vardı.