İrem Derici'den bomba Ramazan itirafı

İrem Derici'den bomba Ramazan itirafı

Ünlü şarkıcı İrem Derici'den bomba bir itiraf geldi. Derici, Ramazan ayı boyunca ne yaptığını açıkladı.

İrem Derici Ramazan ayında çalışmalarına ilişkin neler yaptığını anlattı.

ekran-goruntusu-2024-03-27-180724.png

Derici, Ramazan ayında mola vererek stüdyoya kapanmıştı. Bu süre içinde 2024 yılında çıkaracağı tüm şarkıların kayıtlarını tamamladı. Ünlü söz yazarları, besteciler, aranjörler ve müzisyenlerle çalışan İrem Derici hayranlarını şaşırtacak sürprizlerle birlikte bu şarkıları art arda sevenleriyle buluşturacak.

232210.jpg

ŞARKILARIN OKUMASI TAMAM

Bayram konserlerinde de rakiplerine fark atan İrem Derici tatil boyunca üç gün üst üste İstanbul’da sahne aldı. Ardından Almanya, Hamburg’da sevenleriyle buluştu. İrem Derici “Ben çalıştığım zaman yorulmuyorum. Durduğum zaman yoruluyorum. Ramazan ayı boyunca konser olmayınca ilk bir hafta tatil yaptım. Sonra baktım evde durmaktan sıkılıyorum, hemen kendimi stüdyoya attım. Şarkılarımın okumasını tamamladım” dedi.

ekran-goruntusu-2024-03-27-180758.png

Çalışkanlığı ve işine olan düşkünlüğü ile bilinen İrem Derici geçen ay çıkardığı “Milyonda Bir” şarkısı ile de müzik listelerinde üst sırada yer alırken şimdi de önümüzdeki ay yayınlayacağı yeni şarkısının klip çekimleriyle meşgul.

ekran-goruntusu-2024-03-27-180837.png

İREM DERİCİ KİMDİR?

21 Mart 1987 İstanbul doğumlu olan İrem Derici, ünlü reklamcı Hulusi Derici ve Jale Ediz'in kızları olarak dünyaya geldi. Dört yaşında org çalmaya başlayan şarkıcı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümünü liseyle beraber bitirdi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olan Derici, pazarlama iletişimi yüksek lisans programına devam ederken O Ses Türkiye'ye katıldı ve yarı finale kadar yükseldi. O Ses Türkiye'den önce üç yıl bir reklam ajansında metin yazarı olarak çalıştı. Aynı dönemde Monopop isimli grubuyla Türkiye'nin birçok yerinde sahne aldı.

O Ses Türkiye programında katılan  İrem Derici, asıl yükselişi programdan sonra yaptığı şarkılarla yakaladı. 2012'de "Bensiz Yapamazsın" single'ı ile profesyonel anlamda müzik hayatına başladı. Ardından Mayıs 2013'te ikinci single'ı "Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı"nı piyasaya çıkardı. Aynı yılın Eylül ayında İki adlı bir maxi single yayımladı. Bu maksi teklinin ilk klibi "Sevgi Olsun Taştan Olsun" şarkısına çekilirken ikinci klibi "Zorun Ne Sevgilim"e çekildi. "Zorun Ne Sevgilim", Türkiye Resmî Listesi'nde üç hafta iki numarada kaldı.

Bu çalışmalarının ardından piyasaya birçok şarkı ev albüm çıkaran Derici, en çok dinlenen şarkıcılar arasında yerini aldı.