İşte Reza Zarrab'ın yeni karısı

İşte Reza Zarrab'ın yeni karısı

Şarkıcı Ebru Gündeş'ten boşanan ve ABD'de yaşamaya başlayan Reza Zarrab'ın yeni eşi belli oldu.

Snob Magazin'in haberine göre, Reza Zarrab'ın Bursalı sosyetik isim Dilara Altıntop ile dünyaevine girdiği iddia edildi. Çiftin, geçtiğimiz aylarda Miami'de evlendiği belirtildi.

reza-zarrab-unlu-sosyetikle-dunyaevine-girdi-iste-o-dugun-karesi-0xi3g.jpg

Zarrab ve Altıntop'un bu evliliği, magazin camiasında geniş yankı buldu.

reza-zarrab-unlu-sosyetikle-dunyaevine-girdi-iste-o-dugun-karesi-enolg.jpg

EBRU GÜNDEŞ İLE BOŞANMIŞTI

2016'da ABD'de banka dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlarından tutuklanıp daha sonra serbest bırakılan Reza Zarrab, 2021 yılında 11 yıllık eşi Ebru Gündeş'ten boşanmıştı.

reza-zarrab-unlu-sosyetikle-dunyaevine-girdi-iste-o-dugun-karesi-migaj.jpg

REZA ZARRAB KİMDİR?

12 Eylül 1983’te Tebriz’de dünyaya geldi. Yaşamını Dubai'de sürdüren İran Azerisi bir aileye mensuptur. Reza Zarrab olan ismini Rıza Sarraf olarak Türkçeleştirmiştir.

1996’da kurulan Nafees Exchange ve Al Salam Center Exchange firmaları ile Dubai’de finans ve para piyasalarında faaliyet göstermeye başladı.

Yirmili yaşlarından itibaren Türkiye’de yaşayan ve şarkı sözü yazarlığı da yapan işadamı arabesk / fantezi şarkılara söz yazarak İstanbul müzik piyasasına girdi. Azerbaycanlı sevgilisi Günel Zeynalova için kara sevda şarkıları yazarak tanındı.

Türkiye’deki faaliyetlerine 2008 yılında kurduğu Royal Denizcilik A.Ş firması ile başladı. Ardından demir çelik ve inşaat sektöründe yatırımlar yaptı. 2010 yılında kardeşi Mohammed Zarrab (Can Sarraf) ile Royal Holding’i kurdu.

Müziğe olan ilgisi sonucu tanıştığı Ebru Gündeş ile 2010 yılında evlendi.Bu evlilikten Alara isimli kızı dünyaya geldi.

Altın piyasasında faaliyet gösteren Royal Holding'in alt firması olan Durak Döviz bürosunun sahibi Zarrab, şoförü ve yardımcısı Turgut Happani'nin Atatürk Havalimanı’nda kaçakçılık suçlamasından gözaltına alınmasının ardından Safir Altın Ticaret Limited adlı firmayı kurarak altın piyasasındaki faaliyetlerini yürüttü.

Safir Altın Ticaret, 2012 yılında Türkiye’nin 12 milyon dolarlık altın ihracatının yüzde 46’sını tek başına gerçekleştirdi.

2016 yılında ihracattaki üstün performansı nedeniyle ödüle layık bulunmuş ve ödülünü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin elinden almıştır.

İçişleri Bakanlığı'nın talimatı ile vatandaşlık dosyası hazırlanarak Bakanlar Kurulu kararıyla babası Hossein (Hüseyin), ağabeyi Mohammad Zarrab (Can Sarraf) "istisnai kişiler" sınıfından faydalanarak Mayıs-Kasım 2013 Türk vatandaşı oldu. Uluslararası para ve altın takasçılığı ile ilgili haberler nedeniyle sık sık basının gündemine geldi.

İTİRAFÇI OLDU VE SERBEST BIRAKILDI

Rıza Sarraf, 17 Aralık 2013 tarihinde gözaltına alındı. 21 Aralık tarihinde mahkeme tutuklanmasına karar verdi. 28 Şubat 2014'te alınan bir kararla tahliye edildi.

19 Mart 2016'da Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami kentinde banka dolandırıcılığı ve kara para aklamanın yanı sıra ABD'nin İran'a yönelik ambargosunu delmek suçlamaları ile göz altına alınmış, ardından mahkeme tarafından 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmıştır. Daha sonra itirafçı olmuş ve serbest bırakılmıştır.